Mladi košarkarji Cedevite Olimpije zmagovalci Mini Pokala SPAR

18
feb.
2022
  • Mlajše kategorije

Ljubljana - Pred petkovim vrhuncem letošnje sezone pokalnega tekmovanja za člane je potekal tudi zaključek desete sezone Mini pokala SPAR. V kategoriji igralcev do 13 let so se naslova zmagovalcev veselili košarkarji Cedevite Olimpije, ki so v velikem finalu po hudem boju z 90:75 ugnali vrstnike kranjskega Triglava. V tekmi za tretje mesto so bili košarkarji Rogaške s 84:67 boljši od Iprosa Vrhnike.

Košarkarjem Triglava tako ni uspelo ubraniti pokalnega naslova, ki so si ga priigrali leta 2020 in ostajajo pri eni lovoriki. Za Ljubljančane je to drugi naslov v Mini pokalu SPAR. Prvič so bili najboljši leta 2018.

Potem, ko v lanski sezoni tekmovanje v Mini pokalu SPAR zaradi ukrepov povezanih z epidemijo koronavirusa ni bilo izvedeno, so mladi košarkarji letos znova navdušili in pokazali, da se za prihodnost slovenske košarke ni bati. V pokalno tekmovanje se je v sezoni 2021/2022 prijavilo točno 100 ekip, štiri najboljše pa so se predstavile na finalnem spektaklu na Kodeljevem.

V najboljšo peterko zaključnega turnirja Mini pokala SPAR so bili izbrani Nejc Štahl (Rogaška), Mark Makovec (Ipros Vrhnika A), Maks Ciperle (ECE Triglav) ter Miha Gole in Lukas Nikola Bojović (oba Cedevita Olimpija), nagrado za najbolj borbenega igralca pa je prejel Shadu Lisec Odhiambo (ECE Triglav).

FOTOGALERIJA PODELITVE POKALOV IN MEDALJ

Finale
ECE TRIGLAV A : CEDEVITA OLIMPIJA 75:90 (59:75, 34:55, 21:21)

Karišik 20 (21 skokov), Ciperle 16 (8 skokov), Lisec Odhiambo 11 (11 skokov); Gale 18, Bojović 17, Đorđević Brecelj 15.
POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Izjave po tekmi:

Maks Ciperle, igralec ECE Triglava A
''Zelo smo se borili. Igrali smo dobro, a smo v drugi četrtini preveč popustili in si nabrali prevelik zaostanek. V nadaljevanju sezone moramo še popraviti igro v obrambi in mislim, da bomo še naprej uspešni.''

Anže Lokar, trener ECE Triglava A
''Na koncu nam je malo zmanjkalo moči. V drugem polčasu smo lovili tekmeca, a je bil zaostanek iz prvega previsok, da bi nam uspelo. V prvem polčasu smo bili malo prekratki v rotaciji. Olimpija je v drugi četrtini zadela veliko odprtih metov, kar je tekmo prevesilo v njihovo korist. Z dosedanjim potekom sezone sem zadovoljen. Upam, da se današnji finale ponovi v državnem prvenstvu, a da bo rezultat na koncu v našo korist.''

Miha Gole, igralec Cedevite Olimpije
''Na tekmi smo vsi zelo uživali. Igrali smo kot prava ekipa in se veselimo uspeha. Mislim, da je odločila naša obramba in borbenost. Naslednji cilj je državno prvenstvo, kjer upamo na podoben razplet.''

Matic Dragojevič, trener Cedevite Olimpije
''Najprej iskrene čestitke vsem udeležencem zaključnega turnirja. Za nami je pestra sezona. Zaradi situacije s koronavirusom smo trenažni proces večkrat prekinili in ga začeli znova. Tako smo se na treningu ukvarjali tudi s tem, kdo je prisoten in koga ni. Fantje trenirajo odlično in so zelo marljivi. Danes so se odlično borili in zasluženo zmagali. Mislim, da je odločila naša širina. Dobro smo tekli in nadzirali skok v katerem so Kranjčani zelo dominantni. Ko se je tekma lomila, smo zadeli nekaj metov, oni jih niso in tehtnica se je prevesila v našo korist.''

Tekma za 3. mesto
IPROS VRHNIKA A : ROGAŠKA 67:84 (47:57, 23:38, 13:17)
Makovec 17 (18 skokov), Slovša 16 (10 skokov), Rajh 12; Rohan in Jodič po 17, Chekovikj 16.

Miha Smrekar, igralec Ipros Vrhnike A
''Dosegli smo res lep uspeh, a je prisotno tudi malo razočaranja, saj smo si želeli osvojiti tretje mesto. Borili smo se po najboljših močeh, da smo prišli na finalni turnir. Danes smo imeli preveč izgubljenih žog ter zgrešenih prostih metov, tako da nam je na koncu za zmago malo zmanjkalo.''

Primož Jurca, trener Ipros Vrhnike A
''Za nami je naporna pokalna sezona. Za tako majhen klub, kot smo mi, smo dosegli res ogromen uspeh. Danes se nam je poznala utrujenost, saj smo imeli res naporen ritem tekem. Poleg tega so fantje čutili malce pritiska, saj z igranjem na taki ravni za razliko od tekmecev še nimajo izkušenj.''

Gašper Rovišnjak, igralec Rogaške
''V celotni sezoni smo kot ekipa igrali odlično. Imeli smo sicer nekaj padcev, a smo bili pravi v najbolj pomembnem trenutku. Čestitam današnjim tekmecem za borbeno igro. V prvem polčasu smo bili v obrambi preveč zaspani. Po pogovoru med odmorom smo zaigrali bolje in zasluženo zmagali.''

Peter Markovinovič, trener Rogaške
'' V letošnji sezoni Mini pokala SPAR smo spremljali res kvalitetne tekme, saj so fantje pokazali ogromno tehničnega ter tudi že taktičnega znanja. Čestitam Vrhniki za dobro in korektno igro ter seveda mojim fantom za osvojeno tretje mesto. Odigrali smo dva različna polčasa. V prvem smo imeli precej težav s skokom, kar smo v nadaljevanju popravili in naredili odločilno razliko, ki nas je pripeljala do želene zmage.''