03
apr.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - Košarkarji Grosupljega po zmagi proti Ljubljani ohranjajo možnosti za obstanek v 2. SKL. Obstanek v drugoligaški druščini so si z zmago nad Konjicami priigrali košarkarji Medvod. Prvo srečanje 4. kola drugega dela 2. SKL za razvrstitev sta odigrali ekipi Parkljev in Portoroža. Z rezultatom 77:75 so bili boljši Primorci. Triglav je na domačem parketu ugnal Plamo Pur.
Avtor: Lenart

2. SKL, 2. del - Liga za razvrstitev, 4. kolo:

Ponedeljek, 26. marec:
PARKLJI : PORTOROŽ 75:77 (16:16, 18:27, 22:19, 19:15)
Doljak in Hirschmann po 19, Ličen 15 (11 skokov); Cvetičanin 15, Baldassi 13 (5 skokov), Pačarić (6 skokov) 12.

Čeprav so Parklji zadnjič vodili ob koncu prveč četrtine pa je tekma epilog dobila v izdihljajih. Portorož si je predvsem z igro pod obročem - imeli so devet skokov več in dosegli skoraj polovico točk več iz polja omejtive kot Parklji - že v drugi četrtini priigral prednost 13 točk. Parklji so odgovorili z dobrim metom, zadeli so deset trojk, proste mete pa izvajali 84-odstotno. Parklji so pol minute pred koncem srečanja približali na dve točki zaostanka, nato pa zgrešili met za zmago.

Portorož bo 7. aprila gostoval v Ilirski Bistrici, Parklje pa tri dni prej čaka gostovanje v Kranju.

Četrtek, 29. marec, ob 20.00:
ECE TRIGLAV : PLAMA PUR 98:78 (15:20, 27:19, 21:15, 35:24)
Vojičić 24, Zdolšek 15 (5 asistenc), Stavrov 13; Hreščak 24 (7 skokov), Srebovt 12, Derenčin 9 (8 skokov).

Triglav je potrdil dobro formo v drugem delu sezone in zabeležil tretjo zaporedno zmago. V ŠD Planina so z 20 točkami naskoka ugnali Plamo Pur, z zmago pa so si že zagotovili najmanj šesto mesto v 2. SKL. Plama Pur ima v drugem delu polovičen izkupiček zmag in porazov. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, v kateri sta ekipi skupaj dosegli 59 točk. Triglav je predvsem po zaslugi izjemno natančnega meta za dve točki (70%) prednost zviševal in na koncu zanesljivo slavil novo zmago. Pri obeh ekipa sta najboljša strelca dosegla po 24 točk. Pri Kranjčanih je bil najbolj razpoložen Aleksander Vojičić, pri gostih iz Ilirske Bistrice pa Robi Hreščak.

Plama Pur v naslednjem kolu pričakuje Portorož, Triglav pa bo treto zaporedno domačo tekmo odigral proti ekipi Parkljev.

Torek, 3. april:
LJUBLJANA : GROSUPLJE 56:61 (17:9, 12:16, 17:13, 10:23)
Sovre Nemanič (5 asistenc) in Stražar (7 skokov) po 12, Verbič in Stemberger (13 skokov) po 11; Kovačević 17 (18 skokov), Trampuš 16 (5 skokov, 6 prid. žog), Zdešar in Marinč po 7.

Košarkarji Grosupljega so bili v Ljubljani pred težko nalogo, saj bi se v primeru poraza poslovili od možnosti za obstanek v 2. SKL. Po 30. minutah tekme je kazalo, da bodo košarkarji iz prestolnice tekmo dobili, v zadnji četrtini pa sta tehtnico na stran gostov prevesila Matija Trampuš (16 točk) in Milan Kovačević (17 točk in 18 skokov). Slednji je v najpomembnejših trenutkih dosegel osem zaporednih točk, ki so prinesli neulovljivih sedem točk prednosti. Pri Ljubljančanih sta bila najbolj razpoložena David Nathan Sovre Nemanič in Jakob Stražar, ki sta dosegla po 12 točk.

Do konca sezone obe ekipi čakata še obračuna proti Medvodam in Konjicam. Grosuplje bo v naslednjem kolu gostilo štajersko ekipo, Ljubljana pa pričakuje Medvode.

Sreda, 4. april:
BRINOX MEDVODE : KONJICE 90:89 (23:19, 17:20, 19:24, 20:16, 11:10) *po podaljšku
Snoj 30 (8 skokov, 5 asistenc), Fižuleto 20 (11 skokov), Bradač 16 (5 skokov); Sevšek 25 (9 skokov), Rat 15, Pungartnik 14.

Obračun med Medvodami in Konjicam je epilog dobili šele v podaljšku. Tekmo so s točko razlike dobili košarkarji Medvod, ki so si z novim parom točk priigrali obstanek v 2. SKL tudi v naslednji sezoni. Moštvi sta se kar 19-krat zamenjali v vodstvu, desetkrat pa je bil rezultat poravnan, tudi ob izteku 40. minute. Pol minute do konca petminutnega podaljška so Konjičani vodili za pet tri in bili blizu pomembne zmage. Izza črte prostih metov je bil dvakrat uspešen Grega Kajnih. Košarkarjem Konjic nato žoge ni uspelo spraviti v igrišče v dovoljenih petih sekundah. Darilo so izkoristili domači, ki so po natančnem izvajanju prostih metov Kajniha povedli za točko. Konjicam v zadnjem napadu ni uspelo zadeti in Medvode so se veselile obstanka v 2. SKL. Najboljši strelec tekme je bil Luka Snoj, ki je dosegel 30 točk.

Konjičane v zadnjih dveh kolih čaka srdit boj za obstanek. V naslednjem kolu bodo gostovali v Grosupljem, Medvode pa bodo gostovale v Ljubljani.