MU18: Slovenci pripravljalne tekme sklenili s porazoma

16
jul.
2018
  • Fantje U18

Ljubljana - Slovenska reprezentanca fantov do 18 let je v nedeljo in ponedeljek na Rogli odigrala zadnji dve pripravljalni tekmi pred odhodom na evropsko prvenstvo divizije B. Slovenci so se dvakrat pomerili z reprezentanco Hrvaške in dvakrat izgubili. Varovanci Tomaža Fartka bodo 27. julija začeli z nastopi na evropskem prvenstvu divizije B.
Avtor: KZS/Lenart

PRIPRAVLJALNI TEKMI NA ROGLI:

Nedelja, 15. julij (ŠD Rogla):
SLOVENIJA : HRVAŠKA 62:83 (15:24, 25:15, 9:25, 13:19)

Strelci za Slovenijo: Gorbachov 16, Ličen 10, Vujačič 7, Šikanič in Nemanič 5, Kuralt, Kotnik in Jogan 4, Sočak 3, Strel in Janežič 2, Jančar Jarc

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let je v nedeljo odigrala predzadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom na evropsko prvenstvo divizije B. Slovenci so se na Rogli pomerili z reprezentanco Hrvaške in izgubili s 83:62. Hrvati so bili boljši nasprotnik v prvi četrtini, a so Slovenci do polčasa ujeli priključek in ob odhodu na najdaljši odmor vodili za točko. V drugem polčasu so Hrvati stopili na plin in že v tretji četrtini povedli za 15. Veliko problemov je Slovencem povzročala igra v napadu. Najboljši strelec Slovenije je bil Maksim Gorbachov s 16 točkami, Jure Ličen jih je dodal 16.

Izjava po tekmi:

Tomaž Fartek, selektor košarkarske reprezentance fantov do 18 let:
"Prva četrtina je bila malo bolj v znamenju domačinov, potem pa je sledil odgovor z naše strani in na polčas smo odšli z minimalno prednostjo. V drugem delu so gostje povecali agresivnost v obrambi in se napadalno z nizko postavitvijo osredotočili bolj na igro 1:1. To nam je povzročilo kar nekaj problemov, ki smo jih v napadu poskušali kompenzirati s predčasnimi zaključki. Mislim, da imamo v igri še dosti rezerve, ki jo bomo jutri poskusali tudi unovčiti."

Ponedeljek, 16. julij (ŠD Rogla):
SLOVENIJA : HRVAŠKA 53:62
(10:20, 17:16, 11:21, 15:5)
Strelci za Slovenijo: Gorbachov 9, Ličen 8, Sočak 7, Vujačič in Šikanič 6, Kuralt in Nemanič 5, Kotnik 4, Strel 3, Jogan, Jančar Jarc, Janežič.

Tudi na drugi tekmi s Hrvaško so bili Slovenci neuspešni. Hrvati so zopet bolje odprli srečanje in ga dokončno prelomili v tretji četrtini. Slovenci so sicer v zadnji četrtini zmanjšali zaostanek, a zmaga je vseeno zanesljivo odšla na Hrvaško. Najboljši strelec Slovenije je bil tudi na drugem obračunu Maksim Gorbachov, ki je dosegel 9 točk, Jure Ličen je prispeval točko manj.

Slovenci bodo do konca pripravljalnega obdobja trenirali na Rogli, 27. julija pa jih čaka prva tekma na evropskem prvenstvu divizije B.

"Z napredkom v obrambi na drugi tekmi sem zelo zadovoljen. To seveda terja svoj davek v napadu in vpliva na odstotek meta. Imeli smo kar nekaj težav z učinkovitostjo v napadu, vendar me to ne skrbi, saj je bil poudarek predvsem na obrambnem delu. Prehajamo v zadnji cikel, kjer se bomo osredotočali na specializacijo ter dodali še nekaj taktičnih podrobnosti. Kljub negativnemu rezultatu, verjamem, da smo na pravi poti in sem z opravljenim zadovoljen."

Kandidati za nastop v slovenski reprezentanci na EP divizije B fantov do 18 let v Makedoniji