28
jul.
2018
  • Fantje U18

Ljubljana/Skopje - Reprezentanca fantov do 18 let je na evropskem prvenstvu divizije B prišla še do druge visoke zmage in po drugem dnevu tekmovanja zaseda drugo mesto v skupini D. Varovanci Tomaža Fartka, ki so z 93:53 ugnali Dansko, pravega počitka nimajo, saj jih že jutri čaka tekma proti Švedski.
Avtor: KZS/Lenart

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE B ZA FANTE DO 18 LET (Skopje, Makedonija)

2. kolo skupinskega dela:
Sobota, 28. julij:
SLOVENIJA : DANSKA 93:53 (24:16, 21:13, 26:14, 22:10)
Stavrov 16, Ličen 14 (9 skokov), Glas 13, Vujačić 11, Strel 10, Prepelič in Nemanič po 8, Samar 5 (5 asistenc), Jančar Jarc in Kuralt po 3, Jogan 2, Šikanić.
POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenija nadaljuje z odličnimi predstavami na evropskem prvenstvu divizije B za fante do 18 let v Makedoniji. Po visoki zmagi proti Albaniji so bili Slovenci danes boljši še od Dancev (93:53), ki imajo po dveh kolih izkupiček 1:1, naši košarkarji pa so skupaj s Švedi z dvema zmagama na vrhu skupine D.

Pot proti drugi zmagi so varovanci Tomaža Fartka začeli tlakovati že v uvodnih minutah. Danci so bili v vodstvu zgolj na začetku, pa še to le 22 sekund. Peterka Glas - Nemanič - Vujačić - Strel - Ličen si v prvi četrtini priigrali osem točk prednost, v podobnem ritmu pa so v drugi četrtini nadaljevali tudi njihovi soigralci.

Dvom o zmagovalcu tega srečanja je bila razrešen že pred zadnjo četrtino. Prednost je bila iz napada v napad višja, saj Danci niso našli pravega odgovora na slovensko igro. Naši košarkarji so zbrali 18 skokov več kot nasprotniki, izjemno natančni so bili pri metu iz igre, saj so zadeli 56% vseh poizkusov. Med strelce se je vpisalo enajst košarkarjev, pet jih je preseglo mejo desetih točk. Juretu Ličnu je do dvojenga dvojča zmanjkal en skok (14 točk in 9 skokov), dvomestno število točk pa so zbrali še Andrej Stavrov - 16 točk (tri trojke), Gregor Glas - 13 (tri trojke), Petar Vujačić - 11 in Jakob Strel - 10.

Slovensko reprezentanco jutri ob 21. uri čaka obračun še z drugo skandinavsko ekipo v skupini D. Zmaga proti Švedom bi Slovencem na stežaj odprla vrata proti izločilnim bojem.

Vse obračune slovenske reprezentance si je mogoče ogledati na spletni strani kzs.si in na Facebook strani Košarkarske zveze Slovenije.

Izjava po tekmi proti Danski:
Tomaž Fartek, selektor košarkarske reprezentance fantov do 18 let:
"Danes smo odigrali zelo zrelo tekmo. Povsem smo zaustavili nosilne igralce in s tem onemogočili njihovo prepoznavno igro. Zelo me veseli, da smo v napadu imeli dober pretok žoge in tako razigrali kar nekaj igralcev. Igramo zelo nesebično košarko, ki nasprotnikom povzroča veliko težav v obrambi. Veseli me, da fantje radi igrajo drug z drugim in da vedno poizkušajo poiskati najboljšo možno rešitev. Ton, ki smo ga postavili v obrambi bo zelo pomemben skozi celotno prvenstvo. Mislim, da imamo še kar nekaj rezerve in verjamem, da se bomo iz tekme v tekmo dvigovali."