MU18: Iz Bosne in Hercegovine polovično uspešni

06
jul.
2018
  • Fantje U18

Ljubljana - Slovenska reprezentanca fantov do 18 let je v soboto odigrala prvo od dveh pripravljalnih tekem proti Bosni in Hercegovini. Slovenci so visoko izgubili z 80:54. V nedeljo so se Slovenci z Bosanci pomerili še enkrat in zmagali s tesnih 69:66. Tomaž Fartek se je pred tretjo in četrto tekmo v pripravljalnem obdobju za sodelovanje na pripravah zahvalil Leonu Stergarju in Luki Božaku. Priprave bo reprezentanca nadaljevala v sredo na Rogli.
Avtor: KZS/Lenart

PRIPRAVLJALNI TEKMI V BOSNI IN HERCEGOVINI:

Sobota, 7. julij (Donji Vakuf):
BOSNA IN HERCEGOVINA : SLOVENIJA 80:54 (19:13, 23:14, 18:11, 20:16)

Strelci za Slovenijo: Glas 11, Ličen 9, Jančar Jarc 8, Gorbachov 6, Vujačić in Jogan po 5, Sočak in Stavrov po 3, Strel in Prepelič po 2, Janežič, Nemanič.

Tomaž Fartek se je pred tretjo in četrto tekmo v pripravljalnem obdobju za sodelovanje na pripravah zahvalil Leonu Stergarju in Luki Božaku. Slovenci so v Bosni doživeli prvi poraz v pripravljalnem obdobju, pred tem so bili dvakrat uspešni na Madžarskem. Bosanci so skoraj vseh 40 minut narekovali tempo igre in vztrajno povečevali prednost, ki je na koncu znašala visokih 26 točk. Pri Slovencih je le Gregor Glas dosegel dvomestno število točk (11), Jure Ličen je dodal 9 točk. Slovenija se bo v nedeljo še drugič pomerila z Bosno in Hercegovino.

Izjava po tekmi:

Tomaž Fartek, selektor košarkarske reprezentance fantov do 18 let:
"Na žalost smo v tekmo vstopili premehko in preveč površno. Posledica je bila veliko število izgubljenih žog, ki so bile povod za lahke točke iz protinapada. Kljub temu, da smo bili skozi celotno srečanje v podrejenem položaju, smo se domačinom uspeli približati, le da smo to dokaj poceni zopet zapravili. Jutri imamo popravni izpit, na katerem bo potrebno vse osnovne elemente naše igre spraviti na precej višjo raven. Poskušali bomo odpraviti začetniške napake in se bolje taktično pripraviti ter si izboriti pozitiven rezultat."

Nedelja, 8. julij (Jajce):
BOSNA IN HERCEGOVINA : SLOVENIJA 66:69 (27:11, 8:17, 17:20, 14:21)

Strelci za Slovenijo: Ličen 12, Glas 11, Nemanič 8, Prepelič 7, Jogan in Jančar Jarc po 6, Kuralt, Strel in Gorbachov po 5, Šikanić 4, Vujačić, Sočak.

Bosanci so odločno stopili tudi v drugo pripravljalno tekmo. Prvo četrtino so dobili z visokih 27:11, a se Slovenci niso predali in so do konca prvega polčasa prednost domačinov zmanjšali na pet točk. V drugem polčasu je bila igra veliko bolj izenačena, na koncu pa je Slovenija tekmo dobila z metom ob koncu tekme. Končni rezultat je znašal 69:66 v korist Slovenije. Tudi na drugi tekmi sta bila najboljša strelca v vrstah Slovenije Jure Ličen (12) in Rok Nemanič (11). Slovenci bodo priprave nadaljevali v sredo na Rogli.

"Tudi tokrat so gostitelji silovito začeli tekmo in v prvi četrtini dosegli kar 27 točk. Za razliko od prve tekme ne toliko na račun mehkega pristopa z naše strani, temveč bolj zaradi samozavestnega vzdušja, ki se je prenesel iz prve tekme. Ko smo uspeli rešiti taktične probleme v naši obrambi, smo lahko vzpostavili tudi ravnovesje v napadu. Kljub seriji domačinov ob zacetku drugega polčasa, smo v zadnji četrtini razvili še tranzicijsko igro ter prvič na tekmi tudi povedli. Tekmo smo sicer dobili z metom ob izteku napada, vendar mislim da je bila igra na naši strani in bi gostitelje strli tudi v podaljšku, v kolikor bi do tega prišlo. Reakcija na včerajšnji polom je bila pozitivna, zato fantom čestitam za zasluženo zmago in dobro opravljen 2. cikel. V sredo nadaljujemo na Rogli."

Kandidati za nastop v slovenski reprezentanci na EP divizije B fantov do 18 let v Makedoniji