22
jul.
2018
  • Fantje U16

Ljubljana - Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je od 18. julija do 21. julija odigrala tri pripravljalne tekme v Srbiji. Slovenci so v sredo izgubili s Švico, nato sta sledila še dva poraza s Srbijo. Naslednji konec tedna bo reprezentanca do 16 let nastopila na turnirju v Italiji.
Avtor: KZS/Lenart

PRIPRAVLJALNE TEKME V SRBIJI:

Sreda, 18. julij (Železnik, Srbija):
SLOVENIJA : ŠVICA 49:62
Statistika se ni beležila.

Petek, 20. julij (Kragujevac, Srbija):
SRBIJA : SLOVENIJA 74:58 (15:11, 20:17, 17:15, 22:15)

Strelci za Slovenijo: Malovčič 13 (8 skokov), Klavžar K. 11, Ščuka (5 skokov) in Frelih po 7, Orel 6, Tekavčič 5, Klavžar U. 4, Snoj 3, Prah 2, Ciani, Jugovic, Medved, Hodej, Fajfar.

Slovenska reprezentanca do 16 let je na prvem srečanju s Srbijo izgubila s 74:58. Slovenci so ob koncu tretjega dela zaostajali za 9 točk, a je v zadnjem delu zmanjkalo moči za preobrat. Slovenski košarkarji so zadeli le dve trojki iz 16 poskusov, velika težava so bile izgubljene žoge, saj so jih zapravili kar 27. Prvi strelec Slovenije je bil Alen Malovčič s 13 točkami in osmimi skoki, Kim Klavžar, Luka Ščuka in Nace Frelih so jih dodali po 7.

Sobota, 21. julij (Kragujevac, Srbija):
SRBIJA : SLOVENIJA 58:37 (13:9, 16:8, 15:14, 14:6)

Strelci za Slovenijo: Medved 8, Klavžar U. 6, Malovčič Klavžar K. in Frelih po 4, Tekavčič 3, Ciani, Prah, Jugovic in Snoj po 2, Fajfar, Orel, Ščuka, Hodej.

FOTOGALERIJA

Na drugem obračunu s Srbi so imeli Slovenci velike težave v napadu, saj so v 40 minutah dosegli le 37 točk, v prvem polčasu 17. V napadu so varovanci Dejana Gašparina še najbolje odigrali v tretji četrtini, ko so dosegli 14 točk. Na koncu je Srbija zmagala z 58:37. Slovenski košarkarji so kar 28-krat poskusili za tri točke, a bili le trikrat uspešni, izgubili so 18 žog. Prvi strelec slovenske izbrane vrste je bil Anže Medved z osmimi točkami, Urban Klavžar jih je dodal šest.

Prihodnji konec tedna bo reprezentanca do 16 let nastopila na pripravljalnem turnirju v Italiji.

Izjava po tekmah v Srbiji:

Dejan Gašparin, selektor reprezentance do 16 let:
"Za nami je zelo naporen cikel, ki ga kljub porazom ocenjujem pozitivno. Kljub nekaj težavam z manjšimi poškodbami, gremo po začrtani poti. Rezultatsko sicer nismo bili uspešni, vendar je to v tem trenutku najmanj pomembno. Preizkušamo razne taktične zadeve tako v napadu kot v obrambi. Utrujenost je na visokem nivoju. Na treh tekmah smo igrali s fizično bistveno močnejšimi nasprotniki, kar je zelo dobra izkušnja in naložba za nadaljevanje priprav. Vsekakor pa bomo več pozornosti od sedaj naprej morali posvetiti natančnosti meta, saj smo zgrešili ogromno odprtih metov. Obrambno so fantje izredno napredovali, napadalno pa bomo morali še veliko delati. Trenutno smo v fazi priprav, ko rezultati ne štejejo še nič. Prihodnji teden odhajamo na turnir v Italijo, kjer bomo poskusili formo dvigniti in odigrati na višjem nivoju."