Liga prvakov: Petrol Olimpija za točko boljša od medi Bayreutha

09
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Petrol Olimpija je v 10. kolu Lige prvakov v sredo gostovala pri nemškem medi Bayreuthu in po napeti končnici zmagala z 79:78. Na klopi Ljubljančanov se je prvič predstavil novi trener Zoran Martić.

Liga prvakov, 10. kolo

Sreda, 10. januar:
MEDI BAYREUTH : PETROL OLIMPIJA 78:79 (17:23, 20:22, 16:14, 25:20)
York 24; Morgan 15 (5 skokov), Battle in Hrovat po 13.

Petrol Olimpijo je v 10. kolu Lige prvakov vknjižila četrto zmago.  Ljubljančani so na gostovanju v Nemčiji pri medi Bayreuthu zmagali z 79:78. Nemci so bolje odprli tekmo in v prvi četrtini vodili največ za 6, kar je bila tudi najvišja prednost medi Bayreutha na celotni tekmi. Nato so pobudo prevzeli košarkarji Olimpije, ki so vodili vse do zadnjih štirih minut obračuna, največ za 13 točk. V končnici tekme sta se ekipi nekaj časa izmenjavali v vodstvu, zmago Olimpije pa je po nešportni napaki Nemcev potrdil Gregor Hrovat z dvema zadetima prostima metoma (79:76). Osem sekund do konca je Gabe York zadel dva prosta meta in svojo ekipo približal na točko zaostanka. Nemci so nato še ukradli žogo slovenski ekipi, a so Nemci koš dosegli po zadnjem pisku sirene. Petrol Olimpija je tako zmagala četrtič v tej sezoni Lige prvakov, na klopi Ljubljančanov pa se je prvič predstavil Zoran Martić. Jordan Morgan je bil s 15 točkami prvi strelec Olimpije.

V naslednjem kolu Lige prvakov bo Petrol Olimpija 17. januarja gostila Estudiantes.

Izjavi po tekmi:

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije:
"Zelo sem vesel za ekipo. Zaslužili smo si zmago. Borili smo se od prve do zadnje minute. Večino časa smo bili v prednosti. Ključna stvar na tekmi, ki sem jo želel videti, je bila dobra agresivna obramba in skok. Čestitke igralcem, saj jim je to uspelo. Želim si in verjamem, da lahko nadaljujemo s takim pristopom tako na treningih kot tudi tekmah."

Domen Lorbek, košarkar Petrol Olimpije:
"Zelo sem vesel, saj smo imeli kar šestnajst podaj, kar kaže, da smo odigrali kot ekipa. Dobro smo tudi skakali, saj smo skok izenačili. Zelo sem vesel zmage, ki je zaslužena.