Liga prvakov: Petrol Olimpija v Bandirmi poražena po podaljšku

19
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Petrola Olimpije so v drugem kolu Lige prvakov gostovali pri turškem Banvitu. Na srečanju proti turškemu pokalnemu prvaku, katerega dres nosi tudi Gašper Vidmar, so se zmage po podaljšku veselili turški košarkarji, ki so zmagali z rezultatom 87:83. To je drugi poraz Petrol Olimpije v Ligi prvakov.

Liga prvakov, 2. kolo

Sreda, 18. oktober:
BANVIT : PETROL OLIMPIJA 87:83 (26:14, 17:15, 15:20, 17:26, 12:8) *po podaljšku
Taylor 24, Caloiaro 20 (9 skokov), Vidmar 13 (8 skokov); Morgan 22 (7 skokov), Oliver (7 skokov), Špan, Lorbek in Hrovat (9 podaj) po 10.

Košarkarji Petrola Olimpije so v sredo gostovali v Bandirmi, kjer so se pomerili z  domačim Banvitom, za katerega nastopa tudi slovenski reprezentant in nosilec zlate medalje iz evropskega prvenstva Gašper Vidmar. Ljubljančani so tekmo v Turčiji začeli slabo, saj so po prvih desetih minutah zaostajali že za 12 točk. V nadaljevanju so varovanci Gašperja Okorna zaigrali bolje, z odlično zadnjo četrtino pa so izničili prednost Banvita. Ljubljančani so proti koncu rednega dela po košu Bubnića vodili s 75:73, a je Turkom z dvema zadetima prostima metoma v zadnji sekundi tekme uspelo izenačiti prednost slovenske ekipe. V podaljšku so več zbranosti in moči pokazali košarkarji iz Bandirme, ki so se tako veselili prve zmage v Ligi prvakov v letošnji sezoni. Končni rezultat je znašal 87:83 v korist turške ekipe.

Najboljši strelec ljubljanske ekipe je bil Jordan Morgan z 22 točkami. Gašper Vidmar je za Banvit dosegel 13 točk, k temu pa dodal še osem skokov.

Ljubljančani so v prvem kolu morali priznati premoč moštvu iz Strasbourga. Pred odhodom v Turčijo so slovenski pokalni in državni prvaki ostali brez organizatorja igre Talorja Battla, ki si je poškodoval mišico in bo z igrišč odsoten vsaj mesec dni. V naslednjem kolu, 25. oktobra, se bo Petrol Olimpija na domačem parketu pomerila z ekipo Medi Bayreuth.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Petrola Olimpije:
"Čestitke Banvitu za zmago. Prvih petindvajset minut nismo odigrali tako kot smo se dogovorili pred tekmo. Bili smo bleda senca samega sebe. V zadnjih petnajstih minutah smo bili boljša ekipa kot Banvit, saj smo prevladovali. Menjava obrambe je prinesla rezultat. Mislim, da ne bi bilo nič narobe, če bi srečanje dobili. Za vse ostalo nimam komentarja."