Liga prvakov: Olimpija za točko boljša od Strasbourga

11
dec.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Petrol Olimpijo je v torek v Stožicah odigrala srečanje 8. kola Lige prvakov. Nasprotnik Ljubljančanov je bil francoski SIG Strasbourg. Olimpija je zmagala z 78:77 in tako dosegla tretjo zmago v Ligi prvakov.

Liga prvakov, 8. kolo

Torek, 12. december:
PETROL OLIMPIJA : STRASBOURG 78:77 (16:18, 16:19, 26:23, 20:17)
Oliver (11 skokov), Špan in Lorbek po 13; Wright 20.

Petrol Olimpijo je v torek v Stožicah odigrala tekmo 8. kola FIBA Lige prvakov proti SIG Strasbourgu. Olimpija se je skozi celotno srečanje dobro upirala favoriziranim tekmecem, nobenemu od moštev pa si ni uspelo priigrati večje prednosti. Jordan Morgan je skoraj dve minuti pred koncem dosegel zadnji domači točki (78:76), nato pa so sledili zgrešeni meti iz obeh strani. Na koncu so se zmage z 78:77 veselili domači košarkarji. Devin Oliver (dvojni dvojček), Jan Špan in Domen Lorbek so za Petrol Olimpijo dosegli po 13 točk.

Ljubljanska ekipa bo tudi naslednjo tekmo v Ligi prvakov igrala na domačem parketu. 19. decembra bo njen tekmec turški Banvit.

Izjavi po tekmi:

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:
"Čestitke igralcem za zmago. Zelo težka tekma. Ideja pred tekmo je bila, da uspemo zdržati z njimi rezultatsko vse do zadnjih minut, potem pa poskušamo izkoristiti priložnosti, ki se ti ponudijo. Mislim, da smo odlično odigrali v obrambi, tudi conska postavitev in druge taktične zamisli smo odlično realizirali. Na koncu je odločila ena žoga, vseeno, mislim, da smo si zaslužili zmago."

Dražen Bubnič, košarkar Petrol Olimpije:
"Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo. Odigrali smo ekipno. Imeli smo nekaj slabih minut, ampak vseeno nam je uspelo se obdržati v igri. Strasbourg je odlična zasedba, ki zna kaznovati napake, vseeno, uspelo nam je slaviti zmago.