Liga prvakov: Olimpija po slabšem začetku šestič poražena

18
dec.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Petrol Olimpije so v devetem kolu Lige prvakov v Stožicah gostili ekipo Banvita, ki jo vodi slovenski strateg Sašo Filipovski, kapetan turškega moštva pa je zlati Gašper Vidmar. Ljubljančani so izgubili s 65:57 in tako doživeli šesti poraz v Ligi prvakov.

Liga prvakov, 9. kolo

Torek, 19. december:
PETROL OLIMPIJA : BANVIT 57:65 (10:25, 15:12, 16:14, 16:14)
Morgan 18 (9 skokov), Oliver 16 (10 skokov), Hrovat 7 (5 skokov); Vidmar in Caloiaro po 14.

Gostje so v Stožicah hitro prevzeli pobudo in že v 8. minuti tekme vodili z 20:6. Tudi ob najdaljšem odmoru Olimpija ni uspela ujeti priključka (37:25). V drugem delu pa so Ljubljančani zaigrali bolje in se šest minut pred koncem z dvema trojkama približali le na dve točki zaostanka (53:51). Sledila sta dva zaporedna koša Gašperja Vidmarja, ki je zapečatil usodo Olimpije. Končni izid je znašal 65:57 v korist Banvita. Jordan Morgan je bil z 18 točkami prvi strelec Olimpije, Devin Oliver je dosegel dvojni dvojček (16 točk, 10 skokov). Gašper Vidmar je za Banvit dosegel 14 točk.

Olimpija bo v naslednjem kolu, 10. januarja, gostovala pri nemškem medi Bayreuthu.

Izjavi po tekmi:

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:
"Strinjam se s Španom. Začetek tekme je odločil srečanje. Iz klopi je izgledalo kot, da igramo v počasnem posnetku. Predvsem prvi dve četrtini. V nadaljevanju smo odigrali bolj agresivno. Nocoj je bil problem predvsem napad. Imeli smo priložnost za presenečenje, ko smo izgubljali zgolj za dve točki šest minut do konca. Ni nam uspelo, čestitke Banvitu za zmago"

Jan Špan, košarkar Petrol Olimpije:
"Slab začetek srečanja nas je stal zmage. Banvit je bil na začetku boljši nasprotnik, predvsem kar se tiče energije v igri. Slabo smo odigrali v obrambi. V drugem polčasu smo dokazali, da lahko igramo z njimi. Proti nasprotniku kot je Banvit moramo igrati na visokem nivoju vseh štirideset minut, saj dvajset ni dovolj. Na koncu nam je uspelo priti zelo blizu presenečenju, ampak na koncu lahko rečemo zaslužena zmaga Banvita.