Liga prvakov: Olimpija evropsko pot začela s porazom

09
okt.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Petrola Olimpije so izgubili prvo srečanje nove sezone Lige pravkov. Ljubljančani so morali priznati premoč francoskemu Strasbourgu, ki je bil boljši z 81:71.
Avtor: KZS/STA/Lenart

LIGA PRVAKOV, 1. KOLO

Torek, 9. oktober:
PETROL OLIMPIJA – SIG STRASBOURG 71:81 (21:19, 13:27, 22:24, 15:11)
Mesiček 17, Špan 15 (5 asistenc), Begić 12 (6 skokov); Lang 21.

Košarkarji Petrola Olimpije so evropsko sezono v ligi prvakov pod okriljem Fibe začeli s porazom. Pred približno 1000 navijači v Stožicah so morali priznati premoč francoskemu pokalnemu prvaku iz Strasbourga, ki je zmagal z 81:71.

Slab start ni v skladu z ambicijami ljubljanskega kluba, ki želi v skupini s Klaipedo iz Litve, nemškim Bayreuthom, grškim Promitheasom, Oostendem iz Belgije, turškim Bešiktašom in Virtusom iz Bologne osvojiti eno od prvih štirih mest, ki vodijo v izločilne boje.

Petrol Olimpija bo prihodnjo sredo gostovala v Grčiji, naslednja domača preizkušnja pa jo čaka 24. oktobra proti Virtusu.

Varovanci trenerja Zorana Martića so tekmo izgubili v drugi četrtini, v kateri so jih gostje nadigrali s 27:13. Prvič polčas so Francozi dobili s 46:34, po treh četrtinah so imeli prednost 70:56, nemoč Petrola Olimpije, ki jo že čez dva dni čaka slovenski derbi v Novem mestu, pa se je na koncu odrazila pri desetih točkah razlike.

Blaž Mesiček je tekmo končal pri 17 točkah (met iz igre 6:10), dve manj je zbral Jan Špan (trojke 3:4, 5 podaj), dvanajst pa jih je dosegel kapetan Mirza Begić (6 skokov).