Liga WABA: Derbi v Podgorici pripadel domačinkam

28
feb.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Cinkarna Celje je v četrtek v Podgorici odigrala tekmo 6. kola Superlige proti ekipi Budućnosti in izgubila z 59:50. Celjanke so trenutno vodilna ekipa WABA lige in so že uvrščene na zaključni turnir.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 6. KOLO:

Četrtek, 1. marec:
BUDUĆNOST BEMAX : CINKARNA CELJE 59:50 (12:10, 14:11, 12:17, 21:12)
Topuzović 13; Chidom 19 (10 skokov), Ocvirk (8 skokov), Slonjšak in Krošelj po 7.

Celjanke so v Podgorici doživele tretji poraz v tej sezoni WABA lige, a kljub neuspehu ostajajo na vrhu lestvice Superlige. Varovanke Damirja Grgića so tako po porazih z Montano in Crveno zvezdo morale priznati premoč še ekipi Budućnosti. V Črni gori so gledalci spremljali izenačen obračun, ki je bil odločen šele v zadnji četrtini, ki so jo košarkarice Budućnosti dobile z 21:12. Na začetku zadnjih desetih minut je bil rezultat poravnan na 38, nato pa so Črnogorke napravile delni izid 16:0, ki je bil na koncu za slovenski klub tudi usoden. Celjanke so prvi koš v zadnjem delu srečanja dosegle šele dobrih pet minut do konca obračuna, kljub boljši igri v zadnjih minutah pa je zmagala ostala v Podgorici. Najboljša strelka srečanja je bila Oderah Chidom, ki je dosegla dvojni dvojček (19 točk, 10 skokov).

V naslednjem kolu bodo Celjanke 7. marca gostile Crveno zvezdo.