Liga WABA: Celjanke visoko porazile Triglav

05
okt.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Že v prvem kolu nove sezone v Ligi WABA smo spremljali derbi med kranjskim Triglavom in celjsko Cinkarno. Do zanesljive zmage so prišle slovenske prvakinje, ki so bile boljše z rezultatom 83:52.
Avtor: KZS

LIGA WABA:
1. kolo:

Četrtek, 4. oktober:
TRIGLAV : CINKARNA CELJE 52:83 (14:22, 9:19, 15:23, 14:19)
Žibert 20 (5 asistenc), Jakobčič 9, Burgar 8; Bessard 23 (6 skokov), Friškovec (6 asistenc), Ocvirk (6 skokov) in Delić A. po 10.

Celjanke so novo sezono v regionalni ligi odprle z zanesljivo zmago. Uvodne tri minute in pol so bile domala sanjske za celjsko ekipo, ki je tekmo oprla z delnim izidom 16:0. Domača ekipa se je nato prebudila ter na prvi dvomintni odmor odšle z enomestnim zaostankom. Pred konec druge četrtine je sledil ponoven nalet gostij, ki so tik pred glavnim odmorom povedle z 20 točkami razlike. V tretji četrtini je prednost le še rasla, Celjanke so popolnoma zaustavile glavno orožje Triglava Rebeko Abramovič, ki je svoji prvi dve točki dosegla v 38. minuti. Pri zmagovalkah se je najbolj izkazala Američanka Bessardova s 23 točkami, Urša Žibert je v dresu Triglava tekmo zaključila pri 20 točkah.

Košarkarice Cinkarne Celje bodo prihodnjo sredo gostile Montano, Triglav pa odhaja na gostovanje v Banoviče.