Liga WABA: Celjanke visoko nadigrale Medveščak

30
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Cinkarna Celje je v torek odigrala obračun petega kola regionalne lige WABA. Nasprotnik Celjank je bil hrvaški Medveščak. Varovanke Damirja Grgića so zmagale s 86:59 in tako dosegle četrto zmago v ligi WABA.

BTRAVEL WABA LIGA, 4. KOLO:

Torek, 31. oktober 2017:
MEDVESCAK : CINKARNA CELJE 59:86 (17:19, 18:18, 14:27, 10:22)
Borović 16; Ocvirk 21 (5 skokov in 5. ukr. žog), Delić 19, Marić 10 (9 skokov).

Celjanke so v torek odigrale peto tekmo v regionalni ligi WABA. V Zagrebu so se varovanke Damirja Grgića pomerile z Medveščakom in slavile visoko zmago s 86:59. V prvem polčasu sta bili ekipi izenačeni, na najdaljši odmor na tekmi so se točko s prednosti odpravile Celjanke. V drugem polčasu pa je sledila popolna nadvlada slovenskih državnih prvakinj. Aktualne zmagovalke lige WABA so drugih 20 minut na tekmi dobile z delnim rezultatom 49:24 in se na koncu zasluženo veselile četrte zmage. Najboljša strelka tekme je bila Larisa Ocvirk z 21 točkami, Nikolina Delić jih je dodala 19.

Cinkarna Celje je do sedaj zabeležila zmago proti Ragusi, Kraljevim in Partizanom, edini poraz pa so varovanke Damirja Grgića zabeležile proti Montani. V šestem kolu se bodo Celjanke 22. novembra pomerile z ekipo Raguse.