Liga WABA: Celjanke v zadnji četrtini strle odpor Črnogork

16
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Aktualne prvakinje regionalne Lige WABA so prišle še do druge zmage v Superligi omenjenega tekmovanja. Pred domačimi gledalci so 59:51 ugnale črnogorsko Budućnost.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 2. KOLO:

Sreda, 17. januar:
CINKARNA CELJE : BUDUĆNOST 59:51 (13:16, 19:16, 13:14, 14:5)
Slonjšak 20 (11 skokov), Friškovec 10, Marić 8; Mitrasinovik 10.

Celjanke nadaljujejo z odličnimi predstavami v regionalni ligi. Na derbiju drugega kola Superlige so z osmimi točkami ugnale Budućnost in prednost pred drugouvrščeno ekipo Superlige povečale na dve zmagi.

V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Večino prve četrtine so bile spredaj Celjanke, kljub temu pa so na prvi dvominutni odmor s tremi točkami prednosti odšle Črnogorke.

Po izenačeni drugi in tretji četrtini je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjem delu tekme. Aktualne državne in pokalne prvakinje Slovenije so v zadnjih desetih minutah prikazale zelo dobro igro v obrambi in gostjam dovolile, da dosežejo zgolj pet točk. Glavnino točk v poslednji četrtini sta dosegli Nikolina Delić in Iva Slonjšak, ki je bila z 20 točkami tudi najboljša strelka tekme. Deset točk je dodala Zala Friškovec.

Celjanke prihodnjo sredo gostujejo pri Crveni zvezdi, ki po nepopolnem drugem kolu Superlige zaseda četrto mesto.