24
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarice Cinkarne Celje so v regionalni Ligi WABA prišle do tretje zmage v tej sezoni. Pred domačimi gledalci so z rezultatom 68:62 ugnale beograjski Partizan. Celjanke so se z zmago povzpele na vrh skupine B.

BTRAVEL WABA LIGA, 4. KOLO:

Sreda, 25. oktober 2017:
CINKARNA CELJE : PARTIZAN 68:62 (21:22, 13:13, 16:17, 18:10)
Slonjšak 15 (5 skokov), Ocvirk (9 skokov, 5 asistenc), Delić (5 asistenc) in Chidom (10 skokov) po 12; Matić 20.

V skupini B po četrtem kolu ni več neporažene ekipe. Ključno vlogo pri tem so odigrale aktualne državne in pokalne prvakinje Slovenije, ki so pred domačimi gledalci ugnale ekipo Partizana, ki po prvih treh kolih ni poznal poraza.

Odločitev o zmagovalcu je padla v poslednji četrtini, v katero so Celjanke vstopile z zaostankom dveh točk. Uvodoma so dosegle pet zaporednih točk, v zadnjih pet minut srečanja pa so vstopile z najvišjo prednostjo na tekmi, ki je znašala sedem točk. Dve minuti pred koncem tekme so se Beograjčanke ponovno približale zgolj na dve točki zaostanka, vendar so varovanke Damirja Grgića zadržale mirno glavo in roke ter se veselile tretje zmage in skoka na vrh lestvice skupine B.