Liga WABA: Celjanke presegle stotico in visoko nadigrale Kraljevo

17
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Celjske košarkarice so se v tretjem kolu Lige BTravel Waba pred domačimi gledalci pomerile z ekipo Kraljeva in slavile visoko zmago s 101:47. Celjanke so po treh odigrani kolih zbrale dve zmagi in en poraz. Konec tedna čaka Celjanke srečanje 3. kola 1. SKL proti Grosupljemu.

BTRAVEL WABA LIGA, 3. KOLO:

V 3. kolu regionalne Lige BTravel Waba so se košarkarice Cinkarne Celje pomerile z ekipo Kraljeva. Celjanke so na domačem parketu že v prvi četrtini postavile stvari na svoje mesto. Po desetih minutah so vodile že s 15 točkami naskoka (26:11). Do konca tekme so varovanke Damirja Grgića prednost samo še povečevale in se na koncu pred domačimi gledalci veselile visoke zmage s 101:47 ter tako vknjižile novi dve točki.

Najboljša strelka tekme je bila Iva Slonjšak, ki je 21 točkam dodala še šest skokov in prav toliko podaj. Zala Friškovec je dosegla 16 točk, Larisa Ocvirk pa se je ustavila pri petnajstih.

Obe ekipi sta v uvodnih dveh kolih po enkrat zmagali in izgubili. Celjanke so gladko premagale Raguso (99:41), v drugem kolu so gostovale v Bolgariji in tesno z 82:78 klonile v Montani. Ekipa Kraljeva je v uvodnem kolu izgubila v Montani, doma pa premagala zagrebški Medveščak (60:57). V naslednjem kolu Lige BTravel Waba se bodo Celjanke pomerile z ekipo Partizana.

Sreda, 18. oktober 2017:
CINKARNA CELJE : KRALJEVO 101:47 (26:11, 28:11, 26:12, 21:13)
Slonjšak 21 (6 skokov in 6 podaj), Friškovec 16, Ocvirk 15 (5 ukradenih žog); Bajić 10 (6 podaj).

Izjava po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:
"Čestitam svojim igralkam za koncentracijo skozi celotno tekmo. Pričakovali smo veliko težjo tekmo, počasi prihajamo k sebi, zato sem z odnosom na tekmi zelo zadovoljen. Upam, da bomo v nadaljevanju prvenstva nadaljevali s takšno igro."