Liga WABA: Celjanke prepričljivo do novih dveh točk

19
feb.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - V sredo je Cinkarna Celje v WABA ligi v domači dvorani s 93:63 ugnala bolgarski Beroe in tako v tej sezoni ostaja le pri dveh porazih. Košarkarice Celja so si že pred tem srečanjem zagotovile nastop na finalnem turnirju WABA lige.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 5. KOLO:

Sreda, 21. februar:
CINKARNA CELJE : BEROE 93:63 (29:14, 19:21, 20:13, 25:15)
Chidom 22 (8 skokov), Slonjšak 20 (7 skokov, 6 podaj), Friškovec 15; Dineva 23.

Aktualne slovenske pokalne in državne prvakinje so se v petem kolu Superlige pomerile z bolgarsko ekipo Beroe in prepričljivo zmagale z rezulatom 93:63. Varovanke Damirja Grgića so si že pred tem kolom priigrale nastop na zaključnem turnirju mednarodne Lige WABA. Celjanke so odlično odprle srečanje v domači dvorani in že po prvih desetih minutah vodile z 29:14. Tudi v nadaljevanju so bile košarkarice slovenskega kluba bistveno boljši nasprotnik, prednost se je povečevala iz minute v minuto. Ob zadnjem pisku sirene je semafor kazal izid 93:63. Celjanke so bile odlične predvsem v napadu, saj so imele kar 67-odsotni izkupiček meta iz igre, zadele so tudi deset trojk v 16 poskusih.

Najboljša strelka pri Celju je bila Oderah Chidom, ki je dosegla 22 točk, ujela je tudi osem odbitih žog, Iva Slonjšak je prispevala 20 točk, Zala Friškovec pa 15.

V naslednjem kolu bodo Celjanke čez teden dni gostovale pri črnogorski Budućnosti.