Liga WABA: Celjanke brez težav preko Trešnjevke

30
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarice Cinkarne Celje so v 4. kolu Superlige Lige WABA gostile ekipo zagrebške Trešnjevke in visoko zmagale s 86:52. Cinkarna Celje je trenutno vodilna ekipa Superlige.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 4. KOLO:

Sreda, 31. januar:
CINKARNA CELJE : TREŠNJEVKA 2009 86:52 (23:4, 31:11, 12:14, 20:23)
Slonjšak (5 skokov) in Ocvirk (8 skokov) po 17, Delić N. in Chidom (5 skokov, 9 prid. žog) po 13; Erjavec 15.

Celjanke so po porazu v preteklem kolu na gostovanju pri beograjski Crveni zvezdi, tokrat na domačem parketu zabeležile visoko zmago proti ekipi Trešnjevke. Srečanje je bilo praktično odločeno že v prvem polčasu, ki so ga domače košarkarice dobile s 54:15. Celjanke so skozi celoten obračun prednjačile v vseh elementih košarkarske igre, bistveno boljše od svojih nasprotnic so bile predvsem v skoku (51:29). V drugih dvajsetih minutah so aktualne prvakinje lige WABA brez težav zadržale visoko prednost in zmagale s končnim izidom 86:52. Larisa Ocvirk in Iva Slonjšak sta bili s po 17 točkami prvi strelka srečanja v Celju.

V naslednjem kolu se bo Cinkarna Celje v domači dvorani pomerila z ekipo Beroe.