Liga WABA: Celjanke Superligo sklenile na prvem mestu

15
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - V četrtek je Cinkarna Celje odigrala srečanje zadnjega kola v Superligi proti ekipi Trešnjevke. V Zagrebu so slovenske prvakinje zmagale s 105:54. Celjanke so redni del končale na prvem mestu Superlige.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 8. KOLO:

Četrtek, 15. marec:
TREŠNJEVKA : CINKARNA CELJE 54:105 (15:22, 8:25, 19:30, 12:28)

Mühl in Katavić po 17; Slonjšak 38 (5 skokov, 6 podaj), Ocvirk 19 (6 skokov), Delić A. 12 (6 podaj).

Cinkarna Celje, ki je že nekaj kol uvrščena na zaključni turnir WABA lige, je zadnjo tekmo Superlige odigrala v Zagrebu proti ekipi Trešnjevke. Celjanke so prvi medsebojni obračun v tej sezoni visoko zmagale s 86:52, tudi tokrat so bile Celjanke za razred boljše nasprotnice. Košarkarice hrvaškega kluba so bile dostojne tekmice le v prvi četrtini, ki so jo slovenske prvakinje dobile z 22:15. V nadaljevanju so varovanke Damirja Grgića stopile na plin, do polčasa je prednost narasla na +24. Razlika pa se je do konca srečanja osmega kola le še višala. Na koncu so aktualne prvakinje WABA lige zmagale s 105:54. Prva strelka Celja v tej sezoni WABA lige, Iva Slonjšak, je dosegla kar 38 točk, Larisa Ocvirk jih je pristavila 19, Anđela Delić jih je zabeležila 12.

Celjanke so Superligo sklenile na prvem mestu z izkupičkom 11 zmag in 3 porazov. Na zaključni turnir so se poleg Celjank uvrstile še Crvena zvezda, Budućnost in Montana. Cinkarna Celje bo tekmo polfinala proti Crveni zvezdi odigrala 24. marca.