Liga Nova KBM: Zmagi Krke in GGD Šenčurja v ligi za prvaka ter potrditev uvrstitve Rogaške v četrtfinale končnice

13
apr.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – Danes so bile v Ligi Nova KBM odigrane tri tekme treh različnih kol, dve v ligi za prvaka in ena v ligi za obstanek. Krka na domačem parketu ni imela težav s pomlajeno Cedevito Olimpijo, GGD Šenčur pa je bil v gosteh boljši od ekipe iz Podčetrtka. Rogaška je še enkrat več potrdila zanesljivo uvrstitev v četrtfinale končnice in doma premagala Zlatorog Laško.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
5. kolo
Sreda, 13. april

KRKA : CEDEVITA OLIMPIJA 94:69 (28:16, 24:22, 26:20, 16:11)
Krka: Stipčević 11, Stavrov 15 (1:2), Medved 2, Stipaničev 3, Škedelj 19 (4:5), L. Lapornik 10 (4:4), M. Lapornik 11 (2:2), Macura 8, Klobučar 2 (2:2), Thomas 13 (2:2).
Cedevita Olimpija: Jovanovič 5, Duščak 10 (2:4), Daneu 4 (2:2), Ščuka 6, Radovanović 9 (1:2), Habot 21 (5:6), Mulalić 14 (1:1).
Košarkarji Krke so prišli do prve zmage nad Cedevito Olimpijo v sezoni 2021/2022. A ne nepričakovane, saj so Ljubljančani kot na vseh drugih tekmah državnega prvenstva igrali z mlado ekipo. Zaradi tega maloštevilni gledalci v Novem mestu niso uživali kot običajno na največjem derbiju v Sloveniji, prave negotovosti ni bilo, Novomeščani pa so bili precej boljši tekmec in njihova zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena, dobili so prav vse četrtine.

Cedevita Olimpija, ki je igrala le s sedmimi igralci, je vodila s 3:0, nato pa so domači z delnim izidom 10:0 ušli. Blaž Habot, ki je dosegel prvih devet točk za Ljubljančane, je nekaj časa še držal korak s tekmeci, a v sedmi minuti so domači že vodili z 11 točkami razlike, v drugi četrtini tudi že s 16. Tudi v nadaljevanju pa se jim ni bilo potrebno posebej truditi, da so prišli do četrte zmage v ligi za prvaka. Z njo so se izenačili z Nutrispoint Ilirijo na drugem mestu. Cedevita Olimpija je z le dvema zmagama na zadnjem, šestem mestu.

Dolenjci so bili boljši v vseh elementih igre, še najmanj v skoku. Pod obročema je bil z devetimi skoki najboljši center Ljubljančanov, Habot, isti igralec pa je bil z 21 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri domačih jih je 19 dosegel Miha Škedelj.

8. kolo

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 51:91 (20:28, 13:27, 9:18, 9:18)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović, Williams 3, Čebular 4, Atanacković 12, Vasilić 10, Pamič 1 (1:2), Strnad 4 (2:2), Škorjanc, Boršič 2 (0:1), Švigelj, Škorjanc 12 (2:4), Kitak 3.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 10 (4:4), Murić 10 (2:5), R. Rizvić (3:3), Rebec 5, Ahmedović 8, Ivković 2, Ožegović 11 (2:2), Martinčič 11 (2:2), Malovčič 5 (1:1), Tesić 12, Daneu 4.
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so v Podčetrtku zanesljivo zabeležili četrto zmago v ligi za prvaka in so še korak bližje prednosti domačega parketa v končnici, saj so na lestvici ostali med najboljšimi štirimi ekipami.

Do odločilne prednosti so varovanci Miljana Pavkovića prišli v drugi četrtini, ki so jo dobili za 14 točk in se po polovici obračuna tekmecem odlepili za 22 točk.

V nadaljevanju dvoboja se razmerje moči na parketu ni spremenilo, GGD Šenčur pa je mirno krmaril do pomembne zmage. Tudi drugi del dvoboja so prepričljivo dobili, tokrat za 18 točk. Gosti so prevladovali v vseh prvinah igre, predvsem skok so dobili prepričljivo s 47:20, iz igre pa so zadeli 35 od 61 metov, medtem ko domači le 20 od 61.

Pri Šenčurju je kar šest igralcev preseglo mejo desetih točk, s 13 je bil najbolj učinkovit Ramo Rizvić. Pri domačih sta po 12 točk dosegla Simo Atanacković (13 minut) in Gašper Škorjanc.

Podčetrtčani bodo naslednjo tekmo odigrali 27. aprila proti Cedeviti Olimpiji, GGD Šenčur pa bo prav ljubljansko zasedbo na domačem igrišču izzval teden dni prej.

Liga za obstanek
4. kolo

ROGAŠKA : ZLATOROG LAŠKO 92:76 (19:26, 24:16, 21:20, 28:14)
Rogaška: Smith 14 (3:3), Vujačić 21 (4:4), Zupan 5 (2:2), Primorac 12 (1:1), Jackson ml. 6, Sivka 6, Močnik, Fištrič, Šikanić 1 (1:2), Branković, Bratož 14 (1:2), Armstrong 13 (1:2).
Zlatorog Laško: Kerič 14, Lorbek 9 (3:3), Kellner 3, Grušovnik 10 (4:4), Tunstall ml. 16 (2:2), Medved 6 (0:2), Hrovat, Miljković 2, Dragan 16.
Rogaška je pričakovano prišla do 13. zmage v sezoni in potrdila nastop v četrtfinalu, kjer bo izzvala drugo najboljšo ekipo iz lige za prvaka.

V zelo izenačenem obračunu se je zdelo, da imajo Laščani v prvem delu dvoboja pobudo, saj so povedli s +10 (29:19), a so jih domači do konca konca polčasa ujeli in na odmor odšli s točko naskoka.

To prednost so le malenkost oplemenitili do konca tretje četrtine, vlogo favoritov pa potrdili v zadnji četrtini, ki so jo dobili za 14 točk. Odločilen je bil delni izid 13:4 v prvih štirih minutah, ki je presekal goste v lovu za presenečenjem.

Z 21 točkami je bil najboljši strelec dvoboja Petar Vujačić, s po 14 točkami sta svoje pristavila še Daishon Smith (po šest skokov in podaj) ter Domen Bratož, ki sta ukradla po pet žog. Pri gostih sta po 16 točk dosegla Dennis Tunstall in Nik Dragan.

Rogaška bo naslednjo tekmo odigrala v soboto v Kranju pri ECE Triglav, Laščani pa bodo dva dni kasneje gostili ekipo Šentjurja.