Liga Nova KBM: Zaključen druge del tekmovanja, znani pari četrtfinala končnice

01
maj
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – S tekmo v Ljubljani, kjer je Cedevito Olimpijo premagala Krka, se je danes zaključil drugi del tekmovanja v Ligi Nova KBM in dobili smo vse četrtfinalne pare končnice državnega prvenstva.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
10. kolo
Nedelja, 1. maj

CEDEVITA OLIMPIJA : KRKA 78:112 (21:39, 10:27, 22:28, 25:18)

Cedevita Olimpija: Duščak 8 (1:2), Hodžić 17 (2:3), Đurkič 6, Kočevar 7 (1:1), Ščuka 17 (2:2), Nagode 8 (2:6), Mulalić 15 (1:2).
Krka: Stergar 14 (3:4), Stipčević 11 (0:1), Špan 12, Stavrov 10 (2:4), Medved 9, Stipaničev 6 (2:2), Škedelj 4 (0:2), L. Lapornik 13 (2:2), M. Lapornik 13 (2:3), Macura 14 (2:3), Klobučar 6 (0:1).
Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi v obračunu s Krko, na zadnji tekmi lige za prvaka, v kateri Ljubljančani igrajo z mlado ekipo, nadaljevali serijo porazov v državnem prvenstvu. Tekma sicer ni odločala o ničemer, že pred njo je bilo jasno, da bo Krka tretja na lestvici, Cedevita Olimpija pa šesta in da se bosta tekmeca srečala tudi v četrtfinalu prvenstva, ko bodo Ljubljančani bržkone igrali z najboljšimi igralci.

Krka je mlade Ljubljančane, ki so bili tokrat še dodatno oslabljeni, visoko premagala že v Novem mestu, tudi v Tivoliju pa ni imela težkega dela. Tekmec ji ni pariral ne v obrambi in ne v napadu, hitro je postalo jasno, da je edino vprašanje, kakšna bo na koncu razlika v korist dolenjskega moštva.

To je že v prvi četrtini doseglo 39 točk, vodilo z 18 razlike, domači so nekajkrat povedli le na samem začetku tekme, nazadnje so vodili z 10:8. Po treh četrtinah je bila razlika že 41 točk, do konca so jo igralci Olimpije le nekoliko zmanjšali.

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Alen Hodžić in Luka Ščuka, ki sta dosegla po 17 točk, pri Novomeščamih pa sta Juruj Macura (7 skokov) in Leon Stergar dosegla po 14 točk, pri gostih pa je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk.