Liga Nova KBM: Za konec tedna zmaga Nutrispointa Ilirije

19
dec.
2021

Ljubljana – Tretjo tekmo 11. kola je gostila Hala Tivoli, kjer je domača Nutrispoint Ilirija gostila Laščane in srečanje po dobri igri v zadnji četrtini s preobratom tudi dobila. Predzadnja tekma 11. kola bo odigrana 30. decembra, zadnja pa takoj po novoletnih praznikih, 4. januarja.

11. kolo
Nedelja, 19. december

NUTRISPOINT ILIRIJA : ZLATOROG LAŠKO 78:69 (17:11, 15:21, 19:26, 27:11)
Nutrispoint Ilirija: Pavliha, Cerkvenik 7 (0:2), Pajić 6 (2:2), Milašinović 4 (2:2), Jurković 3 (1:2), Bačvič 11 (8:10), Ciani 10 (2:5), Habot 14 (4:5), Kureš 16 (2:3), Vončina 7 (1:2).
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 7, Medved 1 (1:2), Kerič 9 (4:6), Filipič, Pirš, Kellner 16 (2:3), Grušovnik 4, Miljković 2, Dragan 11 (2:2), Tunstall 19 (4:4).
Čeprav so košarkarji iz Laškega nekoliko strnili vrste in pod vodstvom Aleša Pipana prikazali nekoliko bolj čvrsto obrambo, to ni bilo dovolj za drugo zmago v sezoni. Ob devetem porazu so tako še naprej prikovani na dno lestvice, medtem ko je Nutrispoint Ilirija začasno napredovala na četrto mesto z razmerjem zmag in porazov 6-5.
Varovanci Saše Dončića so domači obračun začeli bolje, hitro povedli s 7:0 ter nato prednost držali vse do konca prve četrtine. Kasneje pa so gosti, ki jih je na začetku tedna prevzel Aleš Pipan, zarezali v zaostanek in do polčasa izenačili. Po izenačenem uvodu drugega polčasa so Laščani ob koncu tretjini nekoliko pobegnili, po košu Elvisa Keriča pa povedli z najvišjo prednostjo na tekmi (60:51). Ljubljančani so z delnim izidom 7:0 takoj priključili, v tesni končnici pa so bili za odtenek bolj zbrani od Laščanov.
Odločilna je bila ukradena žoga in zabijanje Mihe Cerkvenika za +4 domačih, gosti pa kljub trojki Nika Dragana nato niso zadeli nekaj odprtih metov z razdalje za izenačenje. Razlika je nato po zaslugi Luke Kureša ob koncu zrasla celo na devet točk, zadnja četrtina pa je domačim pripadla s kar 27:11.
Najboljši strelec pri domačih je bil Kureš s 16 točkami, 14 jih je dodal Blaž Habot (8 skokov), pri gostih pa sta z 19 oz. 16 točkami izstopala Dennis Tunstall mlajši (11 skokov) in Jan Kellner.
Ljubljanska ekipa se bo v prihodnjem kolu 22. decembra v gosteh pomerila s Šentjurjem, zasedba iz Laškega pa bo 26. decembra gostila Helios Suns.