Liga Nova KBM: Za konec 18. kola uspešna Rogaška in Helios Suns

23
feb.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – S tekmama v Kranju in Rogaški Slatini se je zaključilo zadnje kolo prvega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM. Helios Suns je z zmago v Kranju prišel do 15. v prvem delu, Rogaška pa je na domačem parketu prišla do svoje osme zmage v tej sezoni.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
18. kolo
Sreda, 23. februar

ECE TRIGLAV : HELIOS SUNS 71:76 (23:15, 13:17, 16:25, 19:19)
ECE Triglav: Urbiha 4 (2:2), Praljak 8 (4:4), Maček 22 (5:8), Smrekar 12, Čabrilo 21 (4:4), Muratović 4 (4:4).
Helios Suns: Ferme 16 (3:4), Pašajlić 2, Mirtič 11 (1:1), Ervin 14, Oman 2, Mahkovic 4 (1:4), Jois 15 (3:8), Šantelj 12 (1:2).
Košarkarji Helios Suns so s petnajsto zmago potrdili drugo mesto po prvem delu Lige Nova KBM. Težje od pričakovanj so v Kranju premagali ECE Triglav s 76:71.

Glede na to, da bodo Domžalčani ligo za prvaka tako kot preostalih pet ekip začeli z ničle, v ligo za obstanek pa bodo moštva prenesla vse rezultate iz prvega dela, so bili Kranjčani veliko bolj motivirani. Do konca sezone jih namreč čaka ogorčen boj z Zlatorogom za predzadnje mesto, ki pomeni obstanek v elitni druščini, medtem ko zadnje prinaša nazadovanje v 2. SKL.

Finalisti pokala Spar so v ospredje prišli šele v zaključku tretje četrtine, prednost, ki ni nikoli prešla v dvomestne številke, pa so ohranili, četudi so se domači nekajkrat približali na točko ali koš zaostanka. Zmagovalec je bil bolj ali manj jasen štiri minute pred koncem, ko je Helios Suns povedel z 71:63.

Jan Maček je bil z 22 točkami prvi strelec tekme (met 8:22), točko manj je za ECE Triglav dosegel Črt Čabrilo (trojke 5:7), pri gostih pa je pet igralcev doseglo več kot deset točk, med njimi največ Tadej Ferme (16) in Venkatesha Jois (15 točk, 9 skokov).

Helios Suns bo prvo tekmo v ligi za prvaka igral 5. marca doma proti Termam Olimia, ECE Triglav pa bo tekmovanje nadaljeval 12. marca v gosteh.

ROGAŠKA : ŠENTJUR 97:86 (26:24, 29:16, 19:23, 23:23)
Rogaška: Smith 9 (2:2), Sivka 3, Vujačić 14 (2:2), Šikanič 2 (2:2), Zupan 13 (1:3), Primorac 20 (1:3), Bratož 9 (3:5), Armstrong 10 (3:4), Jackson 17 (5:5).
Šentjur: Brunčević 14 (2:2), Popović 2, Tabak 5, Tomažič 18 (4:6), Holmes 14 (2:2), Rikalo 17 (1:2), Đapa 16 (6:7).
Rogaška je naredila pomemben korak k enemu od prvih dveh mest v nadaljnji skupini za obstanek, ki vodita v četrtfinale Lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci je premagala neposrednega tekmeca Šentjur in to z višjo razliko, kot je izgubila prvo medsebojno tekmo.

Slatinčani, ki morajo odigrati še zaostalo tekmo na Polzeli (26. 2.), ki bo najverjetneje tretji klub v boju za četrtfinale, imajo zdaj osem zmag, Šentjur in Hopsi pa so pri šestih. V ligi za obstanek bosta sodelovala še Zlatorog in ECE Triglav, ki imata dve zmagi.

Rogaška je do prve občutne prednosti prišla v zaključku prvega polčasa, ko je z delnim izidom 14:3 povedla 53:36, odločilno razliko za zmago pa je naredila v zaključku tekme, ko se je morala ubraniti napada Šentjurja, ki se je pet minut pred koncem približal na 78:75. Šest zaporednih točk Ronalda Jacksona (17 točk, 11 skokov, indeks 23) jo je pripeljalo do vodstva 86:77 in šestega mesta po prvem delu lige Nova KBM.

Za točko nižji statistični indeks od Jacksona je imel Mladen Primorac za 20 točk in pet skokov, pri Šentjurju pa so trije igralci tekmo končali z indeksom 20. Jonathan Holmes je zbral 14 točk in 12 skokov, Tarik Brunčević 14 točk in 8 skokov, Tim Tomažič pa 18 točk in 8 skokov.

Rogaška bo prvo tekmo v ligi za obstanek predvidoma igrala 5. marca doma proti sedmouvrščeni ekipi, se pravi Šentjurju ali Hopsom.