Liga Nova KBM: Z zmago Hopsov se je nadaljevalo 11. kolo

18
dec.
2021
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V edini sobotni tekmi 11. kola so košarkarji Hopsov proti gostom iz Kranja poskrbeli, da sta prvenstveni točki ostali doma. Jutri sledi nadaljevanje 11. kola s tekmo v Ljubljani.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
11. kolo
Sobota, 18. december

HOPSI POLZELA : ECE TRIGLAV 89:87 (20:23, 19:18, 32:15, 18:31)
Hopsi Polzela: Rizman 15 (2:3), Besedić 14 (4:6), Glavan 7, Vranjkovič 33 (10:12), Bašić 6, Vašl 12 (4:5), Goltnik 2.
ECE Triglav: Hrovat 11 (2:2), Urbiha 16, Praljak 12, Maček 15, Eržen 9 (4:4), Smrekar 6 (2:2), Čabrilo 8 (3:3), Muratović 10 (0:1).
Hopsi so po dveh porazih zabeležili peto zmago v Ligi Nova KBM, ECE Triglav pa je po pomembni zmagi sredi tedna proti Zlatorogu vpisal deveti poraz v prvenstvu.
Čeprav so Kranjčani nastopili brez kapetana in prvega strelca ter podajalca ekipe Dejana Milašinovića, ki se je preselil v Nutrispoint Ilirijo, so ves prvi polčas narekovali ritem igre in dogajanje na semaforju, tudi v zaključku tekme, potem ko so domači že vodili s 15 točkami prednosti (71:56), pa so bili v igri za presenečenje. Gostje so se v zadnji minuti tekme po trojkah Dominika Praljaka in Urbana Hrovata prebili v vodstvo s 87:86. Jure Besedić je na drugi strani uveljavil fizično moč pod obročem za 88:87, priložnost Triglava za zmago pa je zapravil Hrovat z zgrešenim metom iz zahtevnega prodora.
Prvo ime tekme je bilo Marko Vranjkovič, ki je dosegel 33 točk (met 11:16) ter ob desetih skokih zabeležil statistični indeks 41, kar je nov rekord sezone v Ligi Nova KBM. S 33 točkami pa je izenačil drugi najboljši dosežek v ligi; rekord drži Simo Atanacković s 34 točkami.
V 12. kolu bo ECE Triglav 23. decembra gostil Terme Olimia, Hopsi pa bodo 28. decembra gostovali v Šenčurju.