Liga Nova KBM: Z zmago GGD Šenčurja v Laškem se je začelo 14. kolo

14
jan.
2022

Ljubljana – Prizorišče začetka 14. kola v Ligi Nova KBM je bilo danes Laško, kjer so gostovali igralci Gorenjske gradbene družbe Šenčurja in po veliki borbi tekmo tudi dobili. Jutri bosta na sporedu še dve tekmi 14. kola, v Rogaški Slatini bodo gostovali Domžalčani, Hopsi pa potujejo v Šentjur.

14. kolo
Petek, 14. januar

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:80 (20:21, 22:25, 20:20, 14:14)
Zlatorog Laško: Hrovat 11 (1:1), Copot 20 (1:1), Kellner 2, Grušovnik 4, Dragan 14 (2:3), Tunstall 16 (4:6), Kalan 9.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2, Ožegovič 20 (2:2), Murić 12 (2:3), Rojc 8 (5:6), R. Rizvić 17 (6:6), Malovčič 12 (4:6), Tešić 5, Ahmedović 4.
Košarkarji iz Šenčurja so dosegli deseto zmago v tej sezoni in se po točkah izenačili z drugouvrščenimi Domžalčani, medtem ko so Laščani doživeli 13. poraz in so v spodnjem delu lestvice. Z desetega mesta so napredovali na deveto, trenutno zadnjeuvrščeni Kranjčani pa imajo - ob točki manj - tudi dve tekmi "v dobrem".
V dvorani Tri lilije se je od prve do zadnje minute iskrilo na vse strani, v izenačenem obračunu pa so se zmage veselili Gorenjci, ki so si odločilno prednost priigrali v začetku zadnje četrtine. Po njihovem vodstvu v 33. minuti s 70:62 je domači trener Aleš Pipan zahteval minuto odmora, po njej pa so njegovi varovanci prepolovili razliko (67:70).
V prelomnih trenutkih dvoboja so bili malenkostno bolj zbrani in preudarni gosti, v živčnem dvoboju so slabe tri minute pred koncem povedli s 76:69, prednost pa kljub permanentnemu pritisku Laščanov ubranili do konca tekme.
V gorenjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Gaber Ožegovič, pri štajerski Jan Copot, oba sta dosegla po 20 točk.
Zlatorog bo v prihodnjem kolu, 21. januarja, gostil ECE Triglav, GGD Šenčur pa dan kasneje Šentjur.