Liga Nova KBM: Z zmagama Rogaške in Helis Sunsov se je nadaljevalo 17. kolo

04
feb.
2022

Ljubljana – Laško in Domžale sta bili v petek zvečer prizorišči dveh tekem predzadnjega kola prvega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM. V Laškem so se zmage razveselili gostje iz Rogaške Slatine, Domžalčani pa so ostali gospodarji domačega parketa, kjer v tekoči sezoni Lige Nova KBM še niso izgubili. Predzadnje kolo prvega dela tekmovanja se bo zaključilo jutri.

17. kolo
Petek, 4. februar

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 81:89 (27:26, 22:21, 19:28, 13:14)
Zlatorog Laško: Kerič 11 (2:2), Hrovat 2, Miljković 4 (2:2), Copot 15 (1:2), Kellner 16 (4:4), Grušovnik 10, Dragan 8 (2:2), Tunstall 15 (5:6).
Rogaška: Smith 10 (2:3), Vujačić 21 (3:3), Zupan 4, Primorac 20 (2:4), Bratož 10 (2:2), Armstrong 12 (2:7), Jackson 12 (1:2).
Potem ko so v prejšnjem kolu z zmago prekinili več kot trimesečno sušo, so bili košarkarji Zlatoroga tudi v 17. kolu blizu presenečenja. Gostje iz Rogaške Slatine so ga preprečili z dobro napadalno predstavo v tretji četrtini, predvsem pa s kolektivno igro, saj je od sedmih igralcev, ki so odigrali večji del tekme, kar šesterica dosegla dvomestno število točk.
Rogaška je tako vpisala sedmo zmago, Laščani pa petnajsti poraz. Zlatorog bo prvi del lige Nova KBM končal 12. februarja v Podčetrtku, Rogaško pa čakata še dva dvoboja; s Šentjurjem doma in Hopsi na Polzeli.
Petar Vujačić (21 točk) in Mladen Primorac (20 točk, met iz igre 8:8) sta bila nerešljiva uganka za domače igralce, ki so imeli veliko težav tudi z Ronaldom Jacksonom (12 točk, 12 skokov).
Čeprav so prepričljivo dobili skok (41:30), so izbranci trenerja Aleša Pipana izgubili 19 žog in v tretji četrtini dopustili tekmecu, da je z 28 doseženimi točkami pobegnil na 75:68. Te prednosti Zlatorog ni uspel izničiti, kljub temu, da je bil nekajkrat le korak ali dva od izenačenja.

HELIOS SUNS : NUTRISPOINT ILIRIJA 56:53 (17:16, 18:13, 9:14, 12:10)
Helios Suns: Bratec 4, Ferme 3, Pašajlić 7 (2:2), Ervin 7 (7:8), Mahkovic 6 (3:4), Jois 12 (2:4), Prepelič 5 (0:2), Šantelj 12 (2:2).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 17 (1:3), Pelko 6 (0:1), Kraljević 8 (2:4), Milašinović 4, Bačvič 2, Ciani 12, Kureš 4.
Po porazu v prejšnjem kolu proti Krki so se košarkarji Helios Suns hitro vrnili v zmagovalne tirnice. Štirinajsta zmaga v Ligi Nova KBM jim krog pred koncem prvega dela zagotavlja vsaj drugo mesto.
Nutrispoint Ilirija je imela lepo priložnost za jubilejno deseto zmago, a je slabše odigrala zaključek tekme. V zadnjih šestih minutah sploh ni zadela koša. V 34. minuti je Miha Cerkvenik (17 točk, trojke 4:10) zadel met za tri točke za vodstvo gostov s 53:48. Od tu dalje Ilirija ni več dosegla točke, domači pa so izkoristili njene napake in prišli do zmage.
Ekipi sta skupaj izgubili kar 45 žog (Helios 22, Ilirija 23), imeli komaj 35 odstotni met iz igre in zadeli vsega vsaka po štiri trojke. Ljubljančani so dobili skok z 41:36 (Saša Ciani 12 točk, 11 skokov), Domžalčani pa so imeli v naboru devetih igralcev dva, ki sta dosegla po 12 točk - Venkatesha Jois in Leon Šantelj.
Helios Suns bo v zadnjem kolu prvega dela tekmovanja, 22. februarja, gostoval pri ECE Triglavu, Nutrispoint Ilirijo pa čakajo še tri preizkušnje, in sicer v gosteh pri Termah Olimia Podčetrtku ter doma s Hopsi in Krko.