Liga Nova KBM: Visoki zmagi Zlatoroga in Krke, izjemna Copot in Stipčević

24
mar.
2023
  • Liga Nova KBM

Ljubljana - Odigrani sta bili dve tekmi 22. kola Lige Nova KBM, visokih zmag pa sta se veselili domači ekipi. Košarkarji Zlatoroga Laško so z 90:64 premagali Ilirijo, medtem ko je Krka z 88:68 premagala Rogaško. V Laškem je odlično predstavo uprizoril Jan Copot, ki je dosegel 32 točk (6 skokov), v Novem mestu je bil z 28 točkami najboljši strelec Rok Stipčević.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

22. kolo
Petek, 24. marec

ZLATOROG LAŠKO : ILIRIJA 90:64 (21:18, 24:12, 22:16, 23:18)

Zlatorog Laško: Bailey 22 (10:11), Požin 5, Copot 32 (4:4), Smrekar 6, Miljković 12, Vujasinović 8, Urbanija 5 (2:2).
Ilirija: Arslanagić 17 (4:4), Mikuš 2, Kureš 5, Daneu 18 (2:4), Vončina 15, Klobučar 7.

Košarkarji Zlatoroga so zabeležili najvišjo zmago v sezoni. Pred domačimi gledalci so premagali oslabljeno zasedbo Ilirije z 90:64.

Za Laščane je to šesta zmaga v Ligi Nova KBM, za Ljubljančane pa drugi poraz v nizu oziroma četrti v zadnjih enajstih nastopih.

Zlatorog je zasluženo prišel do zmage, saj je bil v vodstvu od prve do zadnje minute. Odlično predstavo je prikazal 21-letni domači košarkar Jan Copot, ki je lastnik najboljših dosežkov sezone v Ligi Nova KBM tako po številu doseženih točk kot statističnem indeksu.

Danes je Copot z 32 doseženimi točkami postavil drugi najboljši seštevek v sezoni (rekord je 36 točk) in četrtega po statističnem indeksu (rekord 40). Iz igre je metal 11:14, trojke 6:7, temu pa je dodal še šest skokov.

Zlatorog, ki ob izkupičku 6-16 ostaja na dnu razpredelnice, bo naslednjo tekmo igral 3. aprila v Šenčurju, Ilirija pa bo 1. aprila gostila Hopse.

KRKA : ROGAŠKA 88:68 (18:23, 19:17, 29:12, 22:16)
Krka: Stergar 13 (1:1), Cerkvenik 16, Stipčević 28 (6:6), Vucić 2, Spasojević 13, Škedelj 16 (1:2).
Rogaška: Jean-Baptiste 13 (3:4), Durnik 13 (2:2), Tabak 15 (0:2), Špan 18, Sivka 9 (2:2).

Dvoboj oslabljenih zasedb Krke in Rogaške so dobili Novomeščani, ki so se z 18. zmago vrnili na vrh lestvice Lige Nova KBM. Rogaška je po tretjem porazu na zadnjih štirih tekmah zdrsnila na 10-12.

Gostom je pripadel prvi polčas, gostiteljem pa nadaljevanje. Z 29:12 v tretji četrtini je Krka prišla do dovolj visoke prednosti za mirnih zadnjih deset minut.

Glavni igralec tekme je bil domači organizator igre Rok Stipčević, ki je dosegel 28 točk (indeks 32). Trojke je metal 6:8, iz igre 8:10, temu pa je dodal štiri podaje. Po 16 točk sta za Krko vpisala še Miha Škedelj (8 skokov) in Miha Cerkvenik (8 skokov).

Pri Slatinčanih je Jure Špan dosegel 18 točk, 15 Patrik Tabak, po 13 pa Urban Durnik in David Jean-Baptiste.

Krko 3. aprila čaka gostovanje v Podčetrtku, Rogaška pa bo 31. marca gostila Helios Suns.