Liga Nova KBM: Visoki zmagi Helios Suns in Krke

12
feb.
2023

Ljubljana - Danes sta bili na sporedu dve tekmi 18. kola Lige Nova KBM. V Domžalah je Helios Suns premagal Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 76:57, v Novem mestu pa je Krka dobila dvoboj z Zlatorogom Laško, z rezultatom 93:69.

18. kolo
Nedelja, 12. februar

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:57 (22:21, 22:8, 18:21, 14:7)

Helios Suns: Luke 5, Zemljič 14 (10:11), Mirtič 9 (1:1), Buljević 13 (1:3), Oman 10 (2:2), Tunstall 5 (3:4), Mahkovic 16 (2:2), Sirc 4 (2:2).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 12 (1:1), Ožegovič 3 (1:2), Tešić 10 (1:2), Rojc 5 (1:2), Murić 11, Martinčič 3 (1:2), Hrstić (0:2), Malovčič 2, Rudovič 3, Walford 8 (3:4).

Košarkarji Helios Suns so še tretjič v tej sezoni premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. Dvakrat so bili boljši v Ligi Nova KBM, enkrat pa v regionalnem tekmovanju.

Domžalčani so po dveh tretjinah prvega dela državnega prvenstva pri izkupičku 15-3, GGD Šenčur pa je s porazom prekinil serijo treh zmag in padel na razmerje 10-8.

Helios Suns se bo kot drugouvrščeni v uvodnem kolu zadnje tretjine prvega dela v začetku marca srečal z devetouvrščenim moštvom LTH Castings, GGD Šenčur, ki je tretji na razpredelnici, pa čakajo Hopsi.

Varovanci trenerja Dejana Jakare so prvi korak k zmagi naredili v drugi polovici druge četrtine, ko so z delnim izidom 14:0 pobegnili na 40:26, naslednjega pa v nadaljevanju, ko so z zbrano igro in raznovrstnim napadom zadržali razliko.

Blaž Mahkovic s 16 točkami, Jan Zemljič s 14, Lovro Buljić s 13 in Austin Luke, ki je vpisal 14 podaj, so bili stebri igre Helios Suns, medtem ko je na drugi strani največ točk zbral Jan Novak (12).

Dejan Jakara, trener Helios Suns: "Čestitam igralcem za zmago. Več kot očitno je, da so si zmage želeli. Kljub temu, da nas čaka pomembna tekma v četrtek, ponavadi so takšne tekme malce slabše, danes pa je bilo ravno obratno. S pozitivno miselnostjo gremo naprej, na četrtfinale Pokala Spar."

Miljan Pavković, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Danes smo odigrali najslabše od začetka sezone. V tem tednu smo imeli nekaj težav s poškodbami in nismo se uspeli zoperstaviti dobri igri Heliosa. Usodna je bila druga četrtina, saj smo padli v obrambi in tudi napadu, dosegli smo le osem točk. To je vplivalo na potek tekme, saj se nismo uspeli vrniti v igro v drugem polčasu. Bilo je nekaj dobrih minut v tretji četrtini, v zadnji pa smo znova igrali slabo in povsem zaslužena zmaga Heliosa."

KRKA : ZLATOROG LAŠKO 93:69 (21:17, 24:19, 28:12, 20:21)
Krka: Stergar 11 (2:3), Jančar Jarc 4, Cerkvenik 12 (3:3), Stipčević 20 (0:1), Stavrov 6 (2:2), Jurkovič 14 (2:2), Spasojević 9 (3:3), Škedelj 8, Macura 9 (1:4).
Zlatorog Laško: Bailey 19 (8:10), Copot 5 (5:5), Smrekar 8 (0:4), Medved 2, Vujasinović 9 (3:4), Pirš 3, Tratar 10, Samojlović 3, Urbanija 10 (1:1).

Košarkarji Krke so prišli do sedemnajste zmage in bodo nadaljevanje prvenstva začeli kot vodilni oziroma z dvema zmagama prednosti pred Helios Suns. V uvodnem kolu tretje tretjine prvega dela Lige Nova KBM se bodo znova pomerili z Zlatorogom, ki je po 18 krogih na dnu razpredelnice z izkupičkom 4-18.

Glede na razliko v kakovosti vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Krka je po lahkotno odigranem prvem polčasu, v nadaljevanje krenila bolj ambiciozno in v tretji četrtini tekmeca nadigrala z 28:12.

Za Krko je Rok Stipčević zbral 20 točk (trojke 6:9, indeks 19), višji statistični indeks pri domačih pa sta imela Robert Jurkovič za 14 točk in 7 skokov (indeks 20) in Miha Cerkvenik z 12 točkami (met 4:5) in 5 skoki (indeks 20).

Pri Zlatorogu so izstopali Adrio Bailey z 19 točkami (met 5:13), Klemen Smrekar s 13 skoki in Daniel Vujasinović z 10 podajami.

Gašper Okorn, trener Krke: "Čestital bi fantom, ne samo za današnjo zmago, ampak za 2/3 prvega dela Lige Nova KBM. Mislim, da smo rezultatsko, razen tistega spodrsljaja na Polzeli, oddelali zares dobro. Sedemnajst zmag in en poraz se mi zdi več kot dober rezultat, čeprav imamo še nekaj rezerve. Kot sem že velikokrat dejal, na koncu bo pomembno kako bomo odigrali v spomladanskem delu. Veselim se, da prihaja premor, da se bomo lahko spočili in da v zadnje tri mesece tekmovanj vstopimo s pozitivno energijo in optimizmom."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Zaslužena zmaga Krke."