Liga Nova KBM: V zaostali tekmi 13. kola Helios Suns premagal Šentjur

19
jan.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V sredo je bila v Domžalah odigrana zaostala tekma 13. kola v Ligi Nova KBM, domača ekipa je gostila igralce Šentjurja. V zelo izenačeni tekmi je Helios Suns na koncu le uspel zadržati majhno prednost in tako dosegel svojo 12. zmago v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
13. kolo
Sreda, 19. januar

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 66:63 (19:23, 18:14, 13:14, 16:12)
Helios Suns: Bratec 2, Ferme 15 (4:7), Pašajlić 2 (2:2), Mirtič 3 (1:1), Ervin 15 (5:7), Oman 4 (2:2), Mahkovic 2, Jois 5 (1:2), Prepelič 15 (7:8), Šantelj 3 (3:4).
Šentjur: Brunčević 2, Tabak 9, Tomažič 7, Holmes 13 (2:4), Rikalo 14, Đapa 7 (1:2), Nemanič 11.
Košarkarji Helios Suns so se hitro vrnili v zmagovalne tirnice. Potem ko so v soboto v Rogaški Slatini doživeli prvi poraz po več kot treh mesecih, so v zaostali tekmi 13. kola na domačem parketu premagali Šentjur s 66:63 in vpisali dvanajsto zmago v sezoni. Šentjur je na drugi strani doživel deseti poraz v ligi Nova KBM.
Ekipi sta se 14-krat izmenjali v vodstvu, rezultat je bil devetkrat izenačen, najvišja razlika na tekmi pa je bila šest točk. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih dveh minutah. Met Carlbeja Ervina za tri točke so gostje ustavili z osebno napako, negodovanje trenerja Šentjurja Boštjana Kuharja pa so sodniki kaznovali s tehnično napako. Domžalčani so to pretvorili v vodstvo s 65:61, ki ga gostom v zadnjih 73 sekundah ni uspelo izničiti.
Odločilno vlogo pri Helios Suns je odigral Tadej Ferme, ki je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih 15 točk (trojke 3:6). Po 15 točk sta dodala še Bine Prepelič (6 skokov) in Carlbe Ervin (7 skokov). Pri Šentjurju je Marko Rikalo zbral 14 točk (trojke 4:8), Jonathan Holmes pa 13 (met 5:10).
V soboto, 22. januarja, je na sporedu redno 15. kolo; Helios Suns bo gostil Terme Olimia, Šentjur pa bo gostoval v Šenčurju.