Liga Nova KBM: V zadnji tekmi prvega dela tekmovanja zmaga Rogaške

26
feb.
2022

Ljubljana – V zadnjem srečanju, s katerim se je zaključil prvi del tekmovanja v Ligi Nova KBM, so igralci Rogaške z zmago na Polzeli osvojili šesto mesto po prvem delu tekmovanja. Liga Nova KBM se bo z drugim delom tekmovanja nadaljevala že 1. marca.

15. kolo
Sobota, 26. februar

HOPSI POLZELA : ROGAŠKA 74:81 (17:17, 20:18, 25:16, 12:30)
Hopsi Polzela: Besedić 17 (3:5), Glavan 2 (2:2), Vranjkovič 9, Vašl 31 (10:10), Goltnik 4, Rizman 4, Pešak 6, Bašić 1 (1:2).
Rogaška: Smith 21 (6:6), Vujačić 14 (5:5), Zupan 10 (3:3), Primorac 10 (2:2), Šikanič 6 (2:2), Bratož 18 (2:2), Armstrong 2.
Hopsi in Rogaška so danes izpolnili še zadnji dolg prvega dela sezone, hkrati pa je bila to tudi nekakšna generalka za igranje v ligi za obstanek, saj bosta oba tekmeca tam nadaljevala sezono. Rogaški v tem pogledu kaže najbolje, saj jo bo tudi po današnji zmagi začela na vrhu. V ligi za obstanek so sicer še Šentjur, Triglav in Zlatorog.

Tekma med igralci iz Polzele in Slatinčani je bila v prvem polčasu povsem izenačena, v tretji četrtini pa so si domači priigrali tudi že 15 točk prednosti. Toda to ni zdržalo, gosti so namreč v zadnji četrtini hitro izničili naskok tekmecev in izid poravnali na 64.

Nalet so Slatinčani nadaljevali in pobegnili na 69:64, Mladen Primorac pa je s prostima metoma prednost povišal že na 73:64 ter tako slabi dve minuti pred koncem praktično odločil zmagovalca. Domači so se 47 sekund pred koncem še približali na štiri točke, a so jih gostje s prostimi meti, zadeli so vseh 20 na tekmi, nato držali na dovolj varni razdalji.

Pri domačih je z 31 točkami izstopal Miha Vašl, ki je dodal še osem podaj in sedem skokov za indeks 37, pri gostih pa je bil z 21 točkami najboljši strelec Daishon Lenard Smith, ki je temu dodal še osem skokov.

Z začetkom marca se sicer začenja tudi liga za prvaka, v njej bodo klubi začeli z ničle, igrali pa bodo Krka, Helios Suns, Terme Olimia, Gorenjska gradbena družba Šenčur, Nutrispoint Ilirija in Cedevita Olimpija.