Liga Nova KBM: V zadnji tekmi 6. kola Primorci v gosteh boljši od Krke

22
nov.
2018

Ljubljana – V četrtek zvečer se je, s televizijskim prenosom na Šport TV, s tekmo med Krko in Sixt Primorsko zaključilo 6. kolo Lige Nova KBM. Gostje iz Kopra so bili boljši od Novomeščanov. V ostalih tekmah 6. kola je Zlatorog Laško v gosteh ugnal Ilirijo, Petrol Olimpija Rogaško, na sobotnih tekmah pa so se na Polzeli proti Šentjurju veselili igralci Hopsov, medtem ko so Šenčurjani na gostovanju v Domžalah domov odnesli polni plen.
Avtor: KZS

LIGA NOVA KBM

Četrtek, 22. november:

KRKA : SIXT PRIMORSKA 90:100 (18:32, 28:19, 21:30, 23:19)
Bratož (6 asistenc) 23, Škedelj 19, Lalić (7 skokov); Čakarun 16, Harris in Šiško (9 asistenc) 15

Novomeški košarkarji so doslej v ligi le enkrat izgubili, a tokrat so doživeli drugi poraz, Primorci so bili celo tekmo v ospredju. To pomeni, da je na vrhu lestvice Sixt Primorska, še štiri ekipe pa imajo identičen točkovni izkupiček, in sicer Krka, Petrol Olimpija, Rogaška in Zlatorog.

Primorci so tekmo silovito začeli in povedli z 10:0, domači pa so prvi koš dosegli šele v peti minuti. V sedmi so gosti vodili že z 21:8, še točko več prednosti pa so nesli v drugo četrtino. Tudi v tej so bili ves čas v ospredju, a so se jim domači še pred koncem polčasa približali na ulovljivo razliko.

A prav zraven jim ni uspelo priti niti v tretji četrtini, še več, ekipa z Obale je še povečala prednost in znova pobegnila tudi za 14 točk, v zadnji četrtini tudi za 16. Upanje domačih je znova vzplamtelo dobrih šest minut pred koncem, ko so se z novim naletom tekmecem približali le na štiri točke (82:86).

Dobre tri minute pred koncem so prišli celo samo na -3, a česa več jim ni uspelo storiti. Primorci so se na koncu vendarle veselili kar zanesljive zmage po boljši igri v izdihljajih tekme.

Pri domačih je s 23 točkami izstopal Domen Bratož, pri gostih, pri katerih je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, pa je bil s 16 najboljši Marjan Čakarun.

Krka bo v 7. krogu igrala proti Šenčurju, datume tekme pa še ni znan, Sixt pa bo igral v nedeljo proti Hopsom s Polzele.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Simon Petrov, trener Krke:
"Imeli smo kritičen začetek tekme, gostom smo dovolili preveč prostora. Razigrali so se, nekaj trojk so zadeli z neverjetnim odstotkom. Bilo je vprašanje, ali jih bomo ujeli ali ne. Imeli smo par možnosti, da nam uspe. Na koncu je zmanjkalo zbranosti."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
"Čestitke fantom za zmago. V Novem mestu smo igrali po naporni poti iz Vršca. Osredotočenost ni bila prava, na srečo pa nam je stekla igra v napadu. Obramba je bila zanič, to moramo do naslednje tekme nujno popraviti."

ŽE ODIGRANO:

Ponedeljek, 19. november:

ILIRIJA : ZLATOROG LAŠKO 69:80 (17:28, 18:13, 13:20, 21:19)
Heath 23, Stopar (11 skokov) 15; Gant 19, Thomas JR 15, Rojc (6 skokov) in Barič (9 asistenc) 11;

Nedelja, 18. november:

PETROL OLIMPIJA : ROGAŠKA 99:81 (21:16, 18:21, 35:23, 25:21)
Lazić (9 skokov) 21, Sanon 20, Simonović (11 skokov) 19; Pajić (8 skokov) 17, Vašl 15, Bilić (7 skokov) 11.

Sobota, 17. november:

HELIOS SUNS : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 59:64 (15:16, 19:20, 15:10, 10:18)