Liga Nova KBM: V zadnji tekmi 5. kola Šenčur ugnal Petrol Olimpijo

11
nov.
2018

Ljubljana – V zadnji tekmi 5. kola Lige Nova KBM sta se pomerila domači Šenčur Gorenjska gradbena družba in gostujoča Petrol Olimpija. Domača ekipa je zanesljivo zmagala.
Avtor: KZS

LIGA NOVA KBM

5. kolo:

Nedelja, 11. november, ob 17.00:
ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : PETROL OLIMPIJA 85:62 (21:13, 29:18, 13:15, 22:16)

Sejfić (8 skokov) 17, Martinčič 14, Rizvić (8 asistenc) 13; Vujačić 13, Mesiček in Felton 9, Simonović (10 skokov), Šamanić in Rebec 8

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so prekinili niz porazov. Presenetljivo gladko so pred domačimi gledalci premagali aktualne državne prvake iz Ljubljane s 85:62. Za Gorenjce je to druga zmaga v Ligi Nova KBM, Petrol Olimpija pa je doživela drugi poraz.

Šenčur je zasluženo prišel do prepričljive zmage. Tekmeca, ki je nastopil z nekaj mladimi igralci, tako da so se lahko nosilci igre spočili, je nadigral v vseh pogledih. Do prve dvomestne prednosti je prišel na začetku druge četrtine (26:16), v prvem delu je prednost povišal na 50:31, v 28. minuti je imel že + 25 (63:38), rekordno razliko pa je dosegel v 36. minuti (81:55).

Pri domačih so izstopali Ismet Sejfić (17 točk, 8 skokov), Nejc Martinčič (14 točk, 4 skoke, 3 podaje), Ramo Rizvić (13 točk, 8 asistenc) in Smiljan Pavić (12 točk, 7 skokov). Na strani Petrola Olimpije, ki je izgubila 22 žog, je največ točk pa je dosegel 18-letni Petar Vujačić (13).

V naslednjem krogu bo 17. novembra Šenčur GGD gostoval v Domžalah, Petrol Olimpija pa bo dan kasneje gostila Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanović, trener Šenčurja:
"Po porazu v Laškem so naši fantje danes pokazali pravi karakter in po odlični obrambi prišli do zmage proti aktualnim državnim prvakom. Res je, da Petrol Olimpija ni nastopila v popolni zasedbi, ampak to ne zmanjšuje pomena naše zmage. Posebej bi se zahvalil nam navijačem, ki so ustvarili sijajno vzdušje na tekmi v Šenčurju."