Liga Nova KBM: V treh tekmah 4. kola zelo majhne razlike med tekmeci, Triglav presenetil Šenčur

23
okt.
2021
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V soboto so bile odigrane tri tekme 4. kola v Ligi Nova KBM. Vse tekme so se končale z majhno razliko, predvsem pa je kranjski Triglav presenetil favorizirano Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. Nutrispoint Ilirija in Helios Suns se veselita zmag na zahtevnih gostovanjih v Rogaški Slatini in Šentjurju.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
4. kolo
Sobota, 23. oktober

ECE TRIGLAV : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:72 (12:19, 18:28, 29:14, 18:11)
ECE Triglav: Hrovat 4 (2:2), Urbiha 7, Praljak 20, Maček 16 (1:1), Milašinović 14 (3:4), Smrekar 10 (4:7), Čabrilo 4 (2:2), Muratović 2 (2:2).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 8 (2:2), Rojc 10 (4:6), R. Rizvić 6 (2:2), Martinčič 21 (1:2), Malovčič 6, Tešić 8 (2:3), Daneu 4 (4:4), Rebec 9 (2:2), Ahmedović.
Košarkarji ECE Triglava so prišli do prve zmage v Ligi Nova KBM. V gorenjskem derbiju so premagali Gorenjsko gradbeno družbo iz Šenčurja, ki je tako prvič v uvodnih štirih tekmah parket zapustila sklonjene glave.
Domačini so v drugem polčasu naredili velik preobrat. Izkoristili so odsotnosti najvišjih dveh igralcev gostov, 210 centimetrov visokega Hasana Rizvića in še sedem centimetrov višjega Emirja Ahmedovića, ter nadoknadili 21 točk zaostanka (40:19). Vse skupaj je začel Dominik Praljak s tremi zaporednimi trojkami na začetku drugega polčasa. Sledila sta mu Dejan Milašinović (14 točk, 9 podaj) in Klemen Smrekar (10 točk, 10 skokov), tako da je ECE Triglav pred zadnjo četrtino že prešel v vodstvo (59:58). Gostje so se še enkrat odlepili (70:61), tokrat pa je k reševanju zaostanka priskočil Jan Maček. Do konca tekme je dosegel devet od svojih 16 točk in poskrbel za delni izid 16:2.
Praljak je tekmo končal pri 20 točkah (trojke 4:6, 7 skokov, 6 podaj, indeks 28), pri GGD Šenčurju pa je z 21 točkami izstopal Nejc Martinčič (trojke 6:8).
ECE Triglav bo naslednjič aktiven, ko bo 26. oktobra gostoval pri Krki, GGD Šenčur pa bo imel popravni izpit 30. oktobra doma proti Zlatorogu.

ROGAŠKA : NUTRISPOINT ILIRIJA 78:79 (21:19, 17:24, 27:22, 13:14)
Rogaška: Sivka 5 (0:1), Vujačić 12, Dornik 4 (2:2), Primorac 13 (2:2), Bratož 6 (2:3), Armstrong 26 (5:6), Jackson 12 (1:1).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 2, Duščak 6 (2:2), Jurkovič 21 (6:12), Bačvič 9 (5:6), Ciani 21 (2:2), Habot 4, Kureš 8, Vončina 8.
Košarkarji Nutrispointa Ilirije so po uvodnih štirih kolih najbolj pozitivno presenečenje Lige Nova KBM. S tretjo zaporedno zmago so se začasno povzpeli celo na prvo mesto na lestvici. Na drugi strani je Rogaška razočarala zveste privržence; doživela je tretji poraz v nizu, drugega v domači dvorani in zdrsnila na izkupiček 1-3.
Tekma je bila zanimiva in napeta vseh štirideset minut. Domači so največ vodili za sedem točk (16:9), gostje za osem (57:49). Odločitev o zmagovalcu pa je padla v izdihljajih tekme. Pri vodstvu za tri točke minuto pred koncem so imeli Ljubljančani priložnost, da bi se izognili infarktni končnici. Robert Jurkovič je dvakrat ujel žogo, prvič za nov napad Nutrispointa Ilirije, drugič pa za met izpod obroča, ki ni šel skozi obroč, a je zato dobil dva prosta meta. Zgrešil je oba in Rogaška je na drugi strani s košem Terryja Armstronga (26 točk) ter dodatnim prostim metom izenačila na 78:78. Gostom je ostalo 22 sekund za zadnji napad, ki ga je s prodorom skušal končati Niko Bačvič. Domači so ga ustavili z osebno napako, Bačvič pa je dve sekundi pred koncem zadel drugi prosti met. Rogaška je imela po minuti odmora zadnji poskus, vendar je Petar Vujačić zgrešil neoviran met za tri točke.
Pri Iliriji sta izstopala dva mlada igralca. 18-letni Saša Ciani je dosegel 21 točk in zbral 16 skokov (indeks 30), leto starejši Robert Jurkovič (204 cm) pa je vknjižil 21 točk in sedem skokov.
Nutrispoint Ilirija bo v naslednjem kolu, 30. oktobra, gostila zasedbo iz Podčetrtka, Rogaško pa v 5. kolu 1. novembra čaka gostovanje v Domžalah.

ŠENTJUR : HELIOS SUNS 72:75 (15:23, 21:14, 19:21, 17:17)
Šentjur: Brunčević 12 (3:4), McGlynn 11 (1:2), Tomažič 15 (2:2), Rikalo 11 (3:5), Držić 10, Đapa 2, Ledl 5, Bruce 3 (1:2), Nemanič 3.
Helios Suns: Bratec 3, Ferme 3, Ervin 15 (3:4), Oman 1 (1:2), Mahkovic 18 (9:10), Jois 9 (1:2), Prepelič 7 (1:2), Šantelj 19 (3:7).
Šentjur po četrti tekmi ostaja še brez zmage, Helios Suns pa je vknjižil tretji par točk in se pomaknil v zgornji del razpredelnice. Gostje so z ekipno predstavo dobro odigrali končnico ter s čvrsto obrambo Aljaža Bratca ustavili najnevarnejšega posameznika pri domačih, Patricka McGlynna, ki je z enajstimi točkami za več kot deset zaostal za svojim povprečjem.
Čeprav so Domžalčani v 33. minuti povedli za deset točk, tekma ni bila odločena vse do zadnjih minut. Šentjur je s consko obrambo ustavil ritem tekmeca in se dobro minuto pred koncem približal na vsega štiri točke zaostanka (67:71). Odločilna koša za mirno končnico je zadel Carlbe Lee Ervin.
Pri Šentjurju je Tim Tomažič zbral 15 točk in 14 skokov (indeks 22), v vrstah Helios Suns pa so v napadu izstopali Leon Šantelj z 19 točkami (met 8:9), Blaž Mahkovic, ki jih je dosegel 18 (7 skokov, 4 podaje), in Ervin s 15 točkami in sedmimi podajami.
V 5. kolu bo Šentjur gostoval na Polzeli (30. 10.), Helios pa bo 1. novembra gostil Rogaško.