Liga Nova KBM: V še eni zaostali tekmi 11. kola Domžalčani v derbiju boljši od GGD Šenčur

04
jan.
2022

Ljubljana – V sklopu 11. kola je bil danes zvečer v Domžalah odigran derbi med domačo ekipo in gosti iz Šenčurja. Domačini so uveljavili svojo kvaliteto in zmagali, s tem pa še vedno ostali v aktivnem boju za 1. mesto po prvem delu tekmovanja v Ligi Nova KBM.

11. kolo
Torek, 4. januar

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 75:65 (16:19, 23:15, 17:11, 19:20)
Helios Suns: Bratec 2 (2:2), Mirtič 4, Ervin 22 (4:4), Mahkovic 7 (3:4), Jois 17 (3:5), Sirc 1 (1:2), Prepelič 11 (1:2), Šantelj 11 (0:1).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 9 (1:2), Ožegovič 1 (1:2), Rojc 9 (7:8), R. Rizvić 10 (1:2), Martinčič 16 (2:2), Malovčič 3 (1:4), Rebec 11 (1:1), Ahmedović 6.
Košarkarji Helios Suns so zabeležili deseto zmago v nizu v Lligi Nova KBM, hkrati pa so se Gorenjski gradbeni družbi Šenčur oddolžili za edini poraz v sezoni, 8. oktobra v Šenčurju (93:72). Domžalčani si z izkupičkom 11-1 delijo prvo mesto na lestvici s Krko, Šenčurjani pa z 9-3 ostajajo na tretjem mestu.
Derbi je upravičil naziv in v vseh ogledih zadovoljil gledalce. Čeprav so imeli domači v 34. minuti najvišjo prednost na tekmi 64:53, so morali do konca garati za dve točki. Gostje so se namreč tri minute pred koncem približali na 68:65.
Ključna koša za miren zaključek in prednost 72:65 sta dosegla najboljša posameznika pri Helios Suns, Carlbe Lee Ervin (22 točk) in Venkatesha Jois (17 točk, 12 skokov).
Pri gostujoči ekipi je Nejc Martinčič dosegel 16 točk, Jan Rebec, ki je sicer zaradi grobega prekrška 18 sekund do konca tekme moral zapustiti igrišče, pa jih je dodal 11.
V 13. kolu, 8. januarja, bo GGD Šenčur gostil ECE Triglav, Helios Suns pa Šentjur.