Liga Nova KBM: V prvih dveh tekmah 12. kola zmagi za Nutrispoint Ilirijo in Krko

22
dec.
2021

Ljubljana – S prvima dvema tekmama se je v Ligi Nova KBM pričelo 12. kolo. V Šentjurju so bili Ilirijani na koncu boljši, Krka pa je bila v gosteh uspešnejša od Rogaške. Preostale tekme kola bodo odigrane 23., 26. in 28. decembra.

12. kolo
Sreda, 22. december

ŠENTJUR : NUTRISPOINT ILIRIJA 61:63 (18:19, 15:13, 11:11, 17:20)
Šentjur: Brunčević 6 (3:3), Tabak 10 (0:1), Tomažič 2, Holmes 2 (2:2), Rikalo 20 (5:6), Đapa 19 (0:1), Nemanič 2.
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 5 (2:2), Milašinović 7 (1:2), Pajić 11 (2:2), Jurkovič 5 (2:2), Bačvič 10 (1:2), Ciani 4 (0:2), Habot 1 (1:4), Kureš 2, Vončina 18 (5:6).
Košarkarji Šentjurja so po seriji treh zmag, ki so jo začeli sredi novembra, zabeležili tretji zaporedni poraz in zdrsnili na izkupiček 3-9. Na drugi strani se je Nutrispoint Ilirija po nizu treh porazov vrnila v zmagovalne tirnice in zabeležila drugi zaporedni par točk (7-5).
Ljubljančani so tekmo prevesili na svojo stran v zadnji četrtini z delnim izidom 17:2. Čeprav so v 36. minuti povedli s 60:46, so do zadnjih sekund trepetali za zmago. Domači so se namreč enajst sekund pred koncem približali na 61:62, a je Šentjur po enem zadetem prostem metu novega člana Ilirije Dejana Milašinovića zgrešil tako poskus za zmago (Marko Rikalo) kot podaljšek (Patrik Tabak).
Rikalo (20 točk, trojke 5:12, 7 skokov, 5 podaj) in Dalibor Đapa (19 točk, 10 skokov) sta bila najboljša pri domačih, v vrstah gostov pa je največ točk dosegel Luka Vončina - 18 točk (met 5:14).
Za obe ekipi je bila to zadnja preizkušnja v 2021. Naslednji tekmi bosta 8. januarja; Šentjur v gosteh proti Helios Suns, Nutrispoint Ilirija pa doma z Rogaško.

ROGAŠKA : KRKA 65:95 (24:20, 9:26, 21:23, 11:26)
Rogaška: Močnik 6, Vujačić 18 (5:5), Fistrič 3, Zupan 2, Bratož 12 (3:4), Armstrong 13 (4:9), Armstrong 13 (4:9), Jackson 11 (1:1).
Krka: Gibbs 9, Stipčević 21 (8:8), Stavrov 10, Medved 2, Kosi 6, Stipaničev 7, Škedelj 2, Lapornik 12 (3:4), Thomas 26 (4:4).
Košarkarji Krke so po gostovanju v Rogaški Slatini vodilna ekipa Lige Nova KBM. Zmage kljub izgubljeni prvi četrtini niso postavili pod velik vprašaj, saj so že ob odmoru imeli dvomestno prednost, ki so jo z 49 doseženimi točkami v nadaljevanju tudi zlahka ubranili.
Krka je edini poraz doživela pred več kot mesecem v Domžalah, Rogaška pa se je po dveh uspehih na zadnjih treh tekmah srečala z boljšo ekipo in klonila osmič v sezoni.
Rok Stipčević je z 21 točkami (met 5:9, 6 skokov, 5 podaj) dosegel svoje povprečje v Ligi Nova KBM in ostaja med vodilnimi strelci v DP, najboljšo predstavo v dresu Krke pa je prikazal Adonis Michael Thomas, ki je zbral 26 točk ob metu 9:16 (trojke 4:6). Tako Stipčević kot Thomas sta imela statistični indeks 28.
Pri domačih je bil prvi strelec Petar Vujačić z 18 točkami, najvišji indeks pa je imel Ronald Eugene Jackson, ki je ob 13 skokih dosegel enajst točk.
Krko letos čaka še zaostala tekma z Zlatorogom (29. 12.), Rogaško pa lokalni obračun v Podčetrtku (30. 12.).