Liga Nova KBM: V nadaljevanju 16. kola zmaga Šentjurja na gostovanju v Laškem

28
jan.
2022

Ljubljana – V drugi tekmi 16. kola Lige Nova KBM sta se v Laškem srečali ekipi Zlatoroga in Šentjurja, na koncu tekme pa so bili boljši gostje. S tekmami v Kranju, Podčetrtku in Rogaški Slatini se bo 16. kolo nadaljevalo jutri.

16. kolo
Petek, 28. januar

ZLATOROG LAŠKO : ŠENTJUR 74:79 (23:14, 15:30, 20:18, 16:17)
Zlatorog Laško: Kerič 6 (2:2), Copot 4 (2:2), Kellner 6, Grušovnik 33 (5:6), Tunstall 17 (4:4), Hrovat 1 (1:2), Kalan 3, Miljković 4.
Šentjur: Brunčević 8 (1:2), Popović 4 (2:4), Tomažič 8, Holmes 24 (4:6), Rikalo 12 (4:6), Tabak 2, Držić 2, Đapa 12 (4:4), Nemanič 7 (3:4).
V obračunu ekip, ki sta bili pred začetkom pri dnu lestvice, so po tesnem poteku tekme slavili gostje in s tem pridobili dve mesti, medtem ko so Laščani po 14. porazu zdaj sicer predzadnji, a imajo dve tekmi več kot Kranjčani.
Bolje so začeli domači, ki so po prvi četrtini vodili za devet točk. Toda sredi druge so jih tekmeci ujeli in potem tudi povedli, na odmor pa odšli s šestimi točkami naskoka. A v tretji četrtini je domačim skorajda uspelo priti do preobrata: zaostanek so zmanjševali in prišli do le 56:58. V zadnjem delu pa je, potem ko je bil izid zadnjič tesen pri 62:63, sledilo nekaj minut boljše igre gostov in povečanje naskoka na pet ali šest točk. Približno takšna razlika je ostala do konca. Laščani so v zadnjih sekundah poskušali še s trojkami priti bližje (na celotni tekmi so jih sicer metali skromnih 2-26), a je po neuspešnih poizkusih ostalo pri 74:79.
Za domače je odlično predstavo pokazal Matic Grušovnik s 33 točkami (met 14-18, indeks 32), ki je dodal še osem sokov, pri zmagovalcih pa je bil zelo razpoložen Jonathan Holmes s 24 točkami in devetimi skoki.
Laščani bodo naslednjo tekmo, zaostali dvoboj 15. kola z ECE Triglavom, igrali 1. februarja, Šentjur pa tekmo 17. kola, prav tako s Kranjčani, 5. februarja.