Liga Nova KBM: V derbiju 16. kola zmaga Dolenjcev nad Domžalčani

26
jan.
2022

Ljubljana – Derbi med ekipama, ki sta do današnje tekme obe doživeli le po dva poraza je pripradel Novomeščanom, ki imajo tako spet prosto pot do osvojitve prvega mesta po prvem delu tekmovanja v Ligi Nova KBM.

16. kolo
Sreda, 26. januar

KRKA : HELIOS SUNS 80:75 (17:18, 24:18, 15:16, 24:23)
Krka: French 13 (1:4), Stergar 2, Stipčević 11 (6:6), L. Lapornik 11 (3:3), Thomas 19 (2:2), Stavrov 3, kosi 3 (1:2), M. Lapornik 12 (7:7), Macura 6.
Helios Suns: Ervin 18 (4:6), Oman 2, Mahkovic 10 (3:4), Prepelič 7 (3:4), Šantelj 17 (4:4), Bratec 2, ferme 6, Pašaljić 9 (1:2), Mirtič 4.
V obračunu ekip z vrha lestvice je danes na koncu zmagala Krka. Pred dvobojem so bili Domžalčani prvi s štirimi točkami naskoka pred Novomeščani, ki pa imajo dve tekmi manj. Domžalčani so tako kljub tretjemu porazu ostali na prvem mestu, Novomeščani pa so se jim nekoliko približali.
V prvem polčasu je bil obračun večinoma izenačen. Gostje so za točko dobili prvo četrtino, potem ko je Krka zapravila začetno vodstvo. Bolje so domači opravili končnico prvega dela, ko so z delnim izidom 7:0 prišli do majhne prednosti, s katero so začeli drugi polčas. A le pet točk naskoka Krke je obetalo zanimivo nadaljevanje. Nazadnje je bila takšna tudi razlika na koncu tekme, a so vmes gostje že izenačili (60:60), pred zadnjo minuto pa so Domžalčani celo povedli s 73:71. Vendar je Miha Lapornik takoj vrnil s trojko, v končnici pa so določali predvsem prosti meti, pri katerih so bili domači zbrani in obdržali prednost, Helios pa je v zadnji minuti tudi zgrešil nekaj metov, tako da je zmaga ostala v Novem mestu.
Pri Novomeščanih sta se strelsko najbolj izkazala Adonis Thomas z 19 in Hasahn French s 13 točkami, pri Heliosu pa je Carlbe Ervin končal pri 18 točkah, eno manj je dosegel Leon Šantelj.
Novomeška ekipa bo v prihodnjem kolu 2. februarja gostovala na Polzeli, domžalska pa bo 4. februarja gostila Nutrispoint Ilirijo.