Liga Nova KBM: V četrti tekmi 7. kola Petrol Olimpija v gosteh premagala Zlatorog

27
nov.
2018
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V četrti tekmi 7. kola Lige Nova KBM so bili igralci Petrol Olimpije v gosteh uspešnejši od ekipe Zlatoroga. V nedeljo je bila Sixt Primorska prepričljivo boljša od Hopsov iz Polzele, v soboto pa so igralci Šentjurja po podaljšku strli odpor Ilirije medtem ko je bil Helios boljši v gosteh pri Rogaški. Datum tekme med Šenčurjem in Krko bo znan naknadno.
Avtor: KZS

LIGA NOVA KBM

7. kolo

Ponedeljek, 26. november:
ZLATOROG LAŠKO : PETROL OLIMPIJA  77:84 (26:21, 14:22, 21:17, 16:24)
Šamanić 17 (9 skokov), Lapornik 16, Sanon 15 (6 asistenc); Barič 20 (5 asistenc), Gant 17 (12 skokov), Rojc 15 (5 asistenc)

Petrol Olimpija in Zlatorog sta bila pred srečanjem na petem in šestem mestu soseda na sredini lestvici s po štirimi zmagami in porazoma, kar je obetalo zanimiv in izenačen boj, kar se je tudi zgodilo. Po začetnem vodstvu domačih je Olimpija v drugem delu uvodne četrtine povedla, vendar je zaključek povsem pripadel Laščanom, ki so ta del dobili s petimi točkami naskoka. Prednost je v drugi četrtini še nekoliko narasla, vendar pa so gostje nato zaigrali odločneje in po izmenjavah vodstva je Olimpija na odmor ob polčasu odšla s tremi točkami prednosti.

Po začetnem vodstvu Ljubljančanov v tretjem delu igre so znova pobudo prevzeli Laščani in po košu ter dodatnem prostem metu Nejca Bariča prišli do najvišje prednosti osmih točk (57:49). A so se Ljubljančani znova približali in v zadnji četrtini sta si ekipi znova podajali roko v vodstvu, a so bili posebej v drugem delu več v rahli prednosti gostje. Ko je Luka Šamanić dve minuti in 25 sekund pred koncem povišal na 82:76 je že dišalo po zmagi Olimpije. Ta je peto v sezoni DP na koncu dokaj zanesljivo tudi zabeležila ter unovčila veliko prednost v skokih (46:27).

Vsi člani prve peterke Laščanov so dosegli dvomestno število točk, največ jih je dal Barič (20), nihče izmed rezervistov pa ni zadel. Na drugi strani se je pri gostih med strelce vpisalo devet košarkarjev, med katerimi je bil najučinkovitejši Šamanić (17).

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v Tivoliju 4. decembra, kjer jo čaka Ilirija. Zlatorog bo po reprezentančnem premoru naslednjo domačo prvenstveno tekmo igral 8. decembra v Domžalah s Helios Suns.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Chris Thomas, trener Zlatoroga:
"Danes smo igrali s praktično petimi igralci in se uspešno kosali z Olimpijo. Čestitke igralcem za borbo."

Saša Nikitović, trener Petrol Olimpije:
"Zelo dobra predstava košarkarjev Zlatoroga, ki so dokazali, da je parket Treh lilij izjemno neugoden za vse gostujoče ekipe. Zaigrali so moško in se borili do zadnjih sekund tekme. Mi smo imeli na obračunu z Laščani več sreče, kot pameti, mislim pa, da je bila ta tekma za nas zelo dobra učna ura, in da se takšna predstava ne bo več ponovila."