Liga Nova KBM: V Podčetrtku slavijo domačo zmago

24
dec.
2022

Ljubljana - Športna dvorana v Podčetrtku je gostila predbožični dvoboj, prestavljeno tekmo 10. kola Lige Nova KBM, odigran je bil dvoboj med domačim klubom Terme Olimia Podčetrtek in Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. Sedme prvenstvene zmage so se veselili Podčetrtani, ki so slavili s 75:50. Domače je do zmage popeljal Simo Atanacković, ki je dosegel 18 točk in si prislužil naziv najboljšega strelca. V dresu ekipe iz Šenčurja sta največ točk dosegla Dino Murić in Luka Rudovič (14).

10. kolo
Sobota, 24. december

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 75:70 (25:20, 21:18, 16:16, 13:16)

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 11, Kosič 9 (4:4), Švigelj 16 (2:2), Struger 6, Čebular 10 (0:5), Atanacković 18 (2:3), Tadić 5.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 13 (1:5), Ožegovič 9 (4:5), Tešić 4, Rojc 3 (0:2), Murić 14 (3:4), Malovčič 5 (1:1), Rudovič 14 (3:4), Walford 2, Ahmedović 6.

Košarkarji iz Podčetrtka so v zaostali tekmi 10. kola Lige Nova KBM prišli do tretje zmage v zadnjih štirih nastopih v državnem prvenstvu, gostje iz Šenčurja pa so doživeli peti poraz na šestih tekmah v vseh tekmovanjih.

Terme Olimia so na predbožični dan vpisale dve točki, čeprav so izgubile kar 28 žog in posledično kljub vodstvu skozi celotno srečanje v zaključku tekme gostom ponudile priložnost za zmago.

A bile so precej boljše od tekmeca v skoku (49-27), predvsem pa so imele v svojih vrstah dva razpoložena igralca. Žiga Švigelj je vseh 16 točk (met iz igre 6:9) dosegel v prvem polčasu, Simo Atanacković (met iz igre 7:9, 10 skokov) pa je v drugih dvajsetih minutah zbral 14 od svojih 18 točk.

Prav izkušeni Atanacković (32 let) je dve minuti pred koncem pri rezultatu 70:65 zadel trojko, ki je dokončno razblinila upe GGD Šenčurja o preobratu.

Luka Radovič (trojke 3:5) in Dino Murić (met iz igre 5:13) sta za goste dosegla po 14 točk, 13 pa jih je dodal Jan Novak (met iz igre 5:14).

V 12. kolu 28. decembra bodo Podčetrtani gostovali na Polzeli, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo gostila vodilno Krko.

Davor Brečko, trener Term Olimia Podčetrtka: "Izjemno pomembna zmaga za nas. Smo v manjši krizi in ta zmaga upam, da nam bo dala krila, da bomo znova zaupali v sebe. Da bomo igrali kot ekipa, saj nas v sredo čaka pomembna tekma na Polzeli, tako da ni časa za predih. Na Polzeli pričakujemo težko gostovanje in moramo biti skoncentrirani. Upam, da bodo fantje prenesli to igro na Polzelo in da presenetimo."

Miljan Pavković, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Za nas je bila težka tekma, v težkem času. Časa za priprave ni bilo, saj smo pred 48 urami prišli s turnirja regionalne lige. Vso tekmo smo igrali slabo in ne osredotočeno. Moramo se dvigniti in bolje igrati na naslednji tekmi proti Krki."