Liga Nova KBM: V 6. kolu Krka uspešna doma, Hopsi in GGD Šenčur v gosteh

05
nov.
2021

Ljubljana – Za začetek vikenda so prvoligaši odigrali tri tekme 6. kola Lige Nova KBM. Po zanimivi tekmi v Novem mestu so Krkaši ostali neporaženi kljub dobremu začetku tekme s strani Nutrispoint Ilirije, Hopsi so v vznemirljivem srečanju po podaljšku premagali Rogaško, GGD Šenčur pa v Šentjurju domači ekipi ni dovolil, da pride do svoje prve zmage v sezoni.

6. kolo
Petek, 5. november

KRKA : NUTRISPOINT ILIRIJA 90:80 (18:30, 28:18, 25:18, 19:14)
Krka: Arapović 4, Stipčević 33 (10:10), Kosi 6 (2:2), Stipaničev 4, Škedelj 2, Lapornik 24, Macura 5, Klobučar 12 (1:2).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 16 (3:3), Duščak 17 (0:1), Jurkovič 7 (3:3), Ciani 11 (7:7), Habot 16 (6:7), Kureš 7, Vončina 6 (1:3).
Košarkarji Krke tudi po derbiju 6. kola ostajajo edina neporažena ekipa v Ligi Nova KBM. Proti najprijetnejšemu presenečenju sezone, novincem v elitni druščini iz Ljubljane, so po dobri predstavi v drugem polčasu zmagali z 90:80. Nutrispoint Ilirija je doživela drugi poraz v sezoni, prvega po štirih zaporednih zmagah oziroma po dobrem mesecu in prvem krogu 2. oktobra, ko je doma izgubila s predstavnikom iz Šenčurja.
Zasedba Saše Dončića je dolgo časa ogrožala favorizirano Krko, na koncu pa so Novomeščani vendarle uveljavili svoje kvalitete in s serijo trojk zlomili odpor gostov. Ključni vlogi sta odigrala Rok Stipčević (5 podaj, trojke 7:16), ki je s 33 točkami postavil drugi najboljši točkovni izkupiček v novi sezoni Lige Nova KBM in prevzel vodstvo na lestvici strelcev (povprečje 20,6 točk), ter Luka Lapornik, ki je zbral 24 točk (trojke 6:12). Oba igralca sta imela na koncu statistični indeks 30, skupaj pa sta dosegla trinajst od sedemnajstih trojk Krke. Tako je Krka drugi polčas dobila s 43:32 in izničila prednost Nutrispointa Ilirije iz začetka druge četrtine 32:18. Pri gostih je Dan Duščak zbral 17 točk (trojke 5:13, 5 podaj), po šestnajst sta jih prispevala Miha Cerkvenik in Blaž Habot (6 skokov), enajst pa Saša Ciani (11 skokov).
Krka bo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igrala 16. novembra v Domžalah, Nutrispoint Ilirijo pa 13. novembra doma čaka obračun z ECE Triglavom.

ROGAŠKA : HOPSI POLZELA 87:90 (19:26, 27:23, 11:17, 22:13, 8:11) *po podaljšku
Rogaška: Vujačić 13 (2:3), Zupan 10 (1:2), Primorac 15 (3:4), Bratož 14 (5:5), Armstrong 18 (0:1), Jackson 17 (6:7).
Hopsi Polzela: Rizman 23 (2:3), Pešak 2 (2:2), Besedić 16 (2:2), Omladič 2, Glavan 12 (2:2), Vranjkovič 17 (3:5), Bašić 1 (1:2), Vašl 17 (6:6).
Hopsi s Polzele so poglobili krizo Rogaške. Zasedba Damjana Novakovića je na domačem parketu doživela peti zaporedni poraz in že vse od uvodnega kroga 2. oktobra ostaja brez zmage. Na drugi strani so izbranci Vladimirja Rizmana s kolektivno predstavo in po dodatnih petih minutah vpisali drugo zaporedno zmago in tretjo v sezoni, s katero so se povzpeli na 50-odstotni izkupiček. Čeprav je Rogaški uspel redko viden dosežek - vseh šest igralcev, ki so se vpisali med strelce, je imelo dvomestno število točk, ni mogla preprečiti slavja gostov. Hopsi so vodili večji del tekme, v tretji četrtini tudi s 64:50, zmago pa so si zagotovili v podaljšku. Izsilil ga je Petar Vujačić s trojko, upe Rogaške pa sta pokopala Miha Vašl (17 točk, 9 skokov, 7 podaj) in Jure Besedić (16 točk, 7 skokov). Pri Hopsih je izstopal še Marko Vranjkovič, ki je dosegel 17 točk in zbral 17 skokov, kar je izenačenje rekorda sezone po številu skokov v Ligi Nova KBM.
V domači vrsti je Ronald Jackson dosegel dvojnega dvojčka s 17 skoki in 11 podajami, točko več pa je dodal Terry Lee Armstrong (8 skokov).
V 7. kolu bo Rogaška 13. novembra gostovala v Šenčurju, Hopsi pa se bodo 14. novembra doma pomerili s Termami Olimia.

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:84 (11:20, 26:19, 12:28, 28:17)
Šentjur: Brunčević 9 (4:8), McGlynn 18 (2:2), Tabak 12 (3:3), Tomažič 14, Rikalo 9 (3:3), Držić 2 (2:2), Đapa 7, Ledl 2, Nemanič 4.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 2, Ožegovič 12 (2:3), Rojc 14 (4:4), R. Rizvić 15 (3:3), Martinčič 6 (2:3), Tešić 3 (1:2), Rebec 21 (3:3), Ahmedović 11 (1:2).
Šentjur tudi po šesti tekme ostaja brez zmage v Ligi Nova KBM, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se je s peto zmago povzpela na drugo mesto razpredelnice.
Gostje z Gorenjske so imeli dovolj raznovrstno igro in večje število razpoloženih igralcev, da njihova zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem. Najvišjo prednost 19 točk so dosegli v 33. minuti (70:51), nato pa so tekmo suvereno pripeljali do konca.
Pri domačih sta imela dva igralca dvojnega dvojčka, Patrick McGlynn z 18 točkami (trojke 4:9) in desetimi podajami ter Tim Tomažič, ki je zbral 14 točk in 11 skokov.
V vrstah gostov se je Matej Rojc približal trojnemu dvojčku (14 točk, 10 skokov, 6 podaj, indeks 28), Jan Rebec je bil z 21 točkami prvi strelec tekme (met 8:14, 5 skokov), 15 točk pa je prispeval Ramo Rizvić.
V 7. kolu 13. novembra bo Šentjur gostil Zlatorog Laško, GGD Šenčur pa se bo doma pomeril z Rogaško.