Liga Nova KBM: V 4. kolu prva zmaga Zlatoroga v sezoni 2021/2022

25
okt.
2021

Ljubljana – Pred televizijskim avditorijem sta se v 4. kolu pomerili ekipi Zlatoroga Laškega in Hopsov iz Polzele. Laščani so v četrti tekmi nove sezone dosegli prvo zmago, potem ko so v drugem polčasu odbili napade gostov iz Polzele, ki so se skoraj vrnili po zaostanku 19 točk iz prvega polčasa.

4. kolo
Ponedeljek, 25. oktober

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 81:78 (29:16, 24:18, 13:22, 15:22)
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 3 (1:2), Medved 4 (2:2), Kerič 9 (2:2), Kalan 3 (0:1), Copot 17 (2:2), Kellner 4, Grušovnik 19 (1:4), Miljković 6, Dragan 16 (2:4).
Hopsi Polzela: Rizman 4 (2:2), Pešak 5 (2:2), Besedić 13 (4:6), Glavan 4, Vranjkovič 21 (3:3), Vašl 21 (4:5), Goltnik 10 (2:3).
Košarkarji Zlatoroga so zadržali nalet Hopsov v drugem delu in prišli do prve zmage, kar pomeni, da je v ligi Nova KBM le še Šentjur brez zmage. Odločilna je bila naveza Jan Copot (17 točk, trojke 5:7) - Matic Grušovnik (19 točk, 5 skokov), ki je v zadnjih 35 sekundah izpeljala dve učinkoviti akciji in domačim zagotovila pomembni točki. Zlatorog je v drugi četrtini vodil že z 21 točkami prednosti (37:16) in v drugi del krenil z izidom 53:34. Gostje s Polzele so v tretji četrtini prišli na minus deset, kljub 44 doseženim točkam v drugem polčasu pa so na koncu ostalih praznih rok. Minuto in dvajset sekund pred koncem so celo povedli z 78:77, a sta nato stvari v svoje roke vzela Copot in Grušovnik. Pri obeh odločilnih koših je bil Copot podajalec, Grušovnik pa eksekutor. Štiriintrideset sekund pred koncem je Copot prodrl pod koš in podal Grušovniku, devet sekund pred iztekom tekme pa je Grušovnik podajo soigralca na 'alley-oop' spremenil v vodstvo 81:78. V zadnjem napadu je Iztok Goltnik skušal izsiliti podaljšek, vendar njegov poskus za tri točke ni bil natančen.
Ob omenjenih dveh pri Zlatorogu je odlično partijo prikazal Nik Dragan (16 točk, 13 skokov), v vrstah Hopsov pa sta po 21 točk dosegla Marko Vranjkovič (met 8:12, 10 skokov) in Miha Vašl (9 podaj, trojke 1:13).
V 5. kolu 30. oktobra bo Zlatorog gostoval v Šenčurju pri Gorenjski gradbeni družbi, Hopsi pa bodo gostili zasedbo Šentjurja.