Liga Nova KBM: V 3. kolu Termalci in Šenčurjani še tretjič uspešni

16
okt.
2021

Ljubljana – V Ligi Nova KBM so še vedno ostale tri neporažene ekipe, saj sta tudi v 3. kolu ekipi iz Šenčurja in Podčetrtka premagali svoja tekmeca, čeprav sta se morali zasedbi za svoji zmagi krepko potruditi.

3. kolo
Sobota, 16. oktober

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ECE TRIGLAV 87:72 (22:16, 17:18, 18:16, 30:22)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 14 (5:5), Švigelj 11, Benson 17 (1:1), Atanacković 28 (6:8), Vasilić 4, G. Škorjanc 9, Cerkovnik 4 (2:2).
ECE Triglav: Urbiha 7 (2:2), Praljak 2, Maček 9 (1:2), Milašinović 8 (2:3), Smrekar 20, Hrovat 9 (3:4), Čabrilo 15 (5:5), Podlipnik 2.
Košarkarji iz Podčetrtka so dosegli še tretjo zmago v novi sezoni in ostali na vrhu lestvice v družbi neporaženih ekip, začasno so se prebili na prvo mesto, Kranjčani pa so doživeli tretji poraz. A končni izid ne kaže razmerij med ekipama skozi celotno tekmo. Gostje so bili namreč večji del relativno blizu, šele v zadnji četrtini pa so domači stopili na plin in v nekaj minutah povišali naskok.
Po prvi četrtini so imeli košarkarji Term Olimie Podčetrtka šest, ob polčasu pa pet točk prednosti (39:34). Ta se je nato nekoliko povečala v tretji četrtini, a so bili ob zaostanku -7 gostje še vedno dovolj blizu. Takoj na začetku zadnjega dela so se s trojko približali celo na le 53:57. A so potem v naslednjih petih minutah zadeli le še en koš, domači pa so z delnim izidom 20:2 prišli do naskoka 77:57 in odločili dvoboj.
Najboljši pri domačih je bil Simo Atanacković z 28 točkami, 17 jih je dodal Casey Benson, pri gostih pa sta izstopala Klemen Smrekar z 20 in Črt Čabrilo s 15 točkami.
V naslednjem kolu bodo 23. oktobra Kranjčani gostili lokalne tekmece iz Šenčurja, medtem ko bo ekipa iz Podčetrtka tekmo tega kola proti Krki igrala šele 2. novembra.

HOPSI POLZELA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:84 (18:20, 23:17, 16:19, 20:28)
Hopsi Polzela: Rizman 16, Besedić 11, Glavan 1 (1:2), Vranjkovič 24 (8:9), Bašić 2, Vašl 21 (4:5), Goltnik 2.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 25 (6:6), Rojc 2 (2:2), Rizvić 23 (1:1), Martinčič 4 (2:2), Malovčič 2, Tešić 2, Daneu 5 (1:2), Rebec 9 (4:4), Ahmedović 12 (0:2).
Košarkarji iz Šenčurja so se pošteno namučili na poti do tretje zmage, s katero so ostali na vrhu lestvice še neporaženi. Hopsi so bili trd tekmec skorajda do konca in šele v končnici dvoboja so si gostje zagotovili zmago.
Prvi del tekme je pripadel gostom, a so se domači vrnili v drugi četrtini in na odmor odšli s štirimi točkami naskoka. Izenačenost se je nadaljevala tudi v tretjem delu, saj je bilo po 30 minutah na semaforju 57:56. V zadnjem delu je sprva bolje kazalo Hopsom. Povedli so s 67:61, a do konca so bile še štiri minute. Gostje so se spet približali, Gaber Ožegovič je s prostima metoma dve minuti pred koncem nato poskrbel za minimalno vodstvo (69:68). Odločitev je padla v zadnji minuti, ko je Jan Rebec s trojko (šele drugo gostov na tekmi ob metu 2-23) povišal na 76:72, nato pa je GGD Šenčur z natančnim izvajanjem prostih metov do konca ohranil prednost.
Poleg Ožegoviča (25 točk) se je pri zmagovalni ekipi izkazal še Ramo Rizvić s 23 točkami, pri domačih pa sta bila najboljša Marko Vranjković s 24 in Miha Vašl z 21.
V naslednjem kolu bodo Hopsi 25. oktobra gostovali pri Laščanih, ekipa iz Šenčurja pa dva dni prej pri Triglavu.