Liga Nova KBM: Uspešno gostovanje Šenčurja

29
okt.
2022

Ljubljana - Košarkarji Zlatoroga Laško so gostili zasedbo Gorenjske gradbene družbe Šenčur, še četrtič v sezoni Lige Nova KBM pa so morali priznati premoč nasprotniku. Laščani so dobro igrali do konca tretje četrtine, ko so gostje povedli s štirimi točkami prednosti, na koncu pa slavili z rezultatom 59:75. Najboljši strelec srečanja je bil Miljan Markovič (Zlatorog Laško), ki je dosegel 16 točk, v gostujoči ekipi je 14 točk prispeval Srdjan Tešić.

5. kolo
Sobota, 30. september

ZLATOROG LAŠKO : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 59:75 (14:13, 19:19, 18:23, 8:20)

Zlatorog Laško: Požin 5, Maček 3, Markovič 16 (3:4), Copot 12 (7:7), Medved 5 (2:2), Miljković 4 (2:2), Pirš 2 (0:2), Tratar 3, Samojlović 9 (3:4).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 13 (2:2), Ožegovič 10 (4:6), Tešić 14 (1:1), Murić 8, Martinčič 7, Malovčič 6 (2:2), Walford 4, Novković 3 (1:2), Ahmedović 10.

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so se vrnili v zmagovalne tirnice. Po dveh porazih proti Krki in Šentjurju ter še dveh v regionalnem tekmovanju, so v Laškem vpisali tretjo zmago v Ligi Nova KBM. Na drugi strani Zlatorog tudi po četrtem nastopu v novi sezoni, prvim pred domačo publiko v Treh lilijah, ostaja na dnu razpredelnice, brez zmage.

Gostje so do zmage prišli v drugem polčasu oziroma v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 20:8. V drugem delu so bili boljši s 43:26. Laščane so strli s čvrsto obrambo in dovolj raznoliko igro v napadu.

Jan Novak se je izkazal s 13 točkami, kar osmimi ukradenimi žogami in petimi podajami. Srdjan Tešič je v 13 minutah dosegel 14 točk (met 6:8), po deset točk pa sta jih za Šenčur prispevala Emir Ahmedović (met 5:7) in Gaber Ožegovič (8 skokov).

V domači zasedbi trenerja Aleša Pipana sta do dvomestnih številk prišla le Miljan Markovič (16 točk) in Jan Copot (12 točk, 6 skokov).

Zlatorog bo naslednji dve tekmi znova igral v gosteh (6. in 12. novembra), v Domžalah ter na Polzeli, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo gostila Rogaško (5. novembra).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Čestitke Šenčurju za zasluženo zmago. Tekma se igra 40 minut mi pa smo igrali samo 25 minut."

Miljan Pavković, trener GGD Šenčurja: "Kot sem napovedal, ekipa Laškega je mlada, a je pod nadzorom odličnega trenerja. Napredujejo iz tekme v tekmo, danes so bili morda tudi najboljši, do sedaj. Imeli smo precej težav, visoka razlika je nastala predvsem na račun naših izkušenj. Uspeli smo izkoristiti moč pod košem."