Liga Nova KBM: Tudi po odigrani zaostali tekmi 4. kola Krka ostaja neporažena

02
nov.
2021
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V zaostali tekmi 4. kola sta se danes pomerili ekipi iz Podčetrtka in Novega mesta. Za Krko je bilo gostovanje pri Termalcih pravi test trenutne forme, a so Dolenjci po težavah v prvem polčasu le strnili vrste in ostali še edino neporaženo moštvo v Ligi Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
4. kolo
Torek, 2. november

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KRKA 77:89 (30:19, 15:21, 16:26, 16:23)
Terme Olimia Podčetrtek: Bizjak, Strnad 19 (6:6), F. Škorjanc, Boršič, Ž. Švigelj 3 (1:2), G. Škorjanc 8 (2:3), Benson 20 (3:7),Cerkovnik 7 (1:3), Atanacković 13 (2:2), Vasilić 7 (3:4).
Krka: Arapović 4 (2:2), French 4, Gibbs 18, Stipčević 26 (5:6), Medved, Kosi 12 (2:2), Stipaničev 2, Škedelj 6, Lapornik 8, Macura 7, Klobučar 2.
Košarkarji Krke so z zmago v Podčetrtku vnovič prevzeli vodstvo v košarkarskem prvoligaškem tekmovanju. Kljub slabemu začetku tekme so na koncu zabeležili visoko zmago in se s peto zmago v petem nastopu povzpeli na vrh razpredelnice v elitnem domačem tekmovanju.
Gostitelji so tekmo odprli z vodstvom 11:0, gostje so se sicer približali na štiri točke, po novi seriji pa so košarkarji iz Podčetrtka vodili že s 27:14. Prednost 11 točk ob koncu prve četrtine so domači še povišali na 38:25. Nato pa so gostje zaigrali bolj zbrano in počasi začeli nižati zaostanek. Že v drugem delu so se nekajkrat približali na dve točki.
Kar Krki ni uspelo v prvem delu, je ekipa iz Novega mesta realizirala v drugem. V 24. minuti so Dolenjci prvič povedli (48:49), po izenačenih minutah pa se je v končnici tretje četrtine tehtnica začela nagibati v korist favoriziranih gostov. V zadnjem delu je Krka dokončno odločila zmagovalca, da bosta točki odšli v Novo mesto, pa je bilo jasno v 36. minuti, ko so Krkaši povedli za 10 (69:79). Kaj hitro je razlika nato narasla na 15 točk. Odločal je predvsem skok pod obročema, ki so ga gostje dobili s 34:20.
Pri domačih sta izstopala Casey Bryan Benson z 20 točkami in Nejc Strnad s točko manj, pri Krki je Rok Stipčević dosegel kar 26 točk.
Že v petek, 6. novembra, bo Krka v domači dvorani, v 6. kolu gostila ljubljansko Ilirijo, ekipo iz Podčetrtka pa čez teden dni čaka obračun z Domžalčani.