Liga Nova KBM: Terme Olimia Podčetrtek "osvojil" Triglav

23
dec.
2021

Ljubljana – Tekma 12. kola Lige Nova KBM v Kranju je, po pričakovanjih kljub tesnemu rezultatu, pripadla Termalcem, ki se tako še naprej vztrajno borijo za nastop v Ligi za prvaka. Do konca kola ostajata še dve tekmi, in sicer 26. in 28. decembra.

12. kolo
Četrtek, 23. december

ECE TRIGLAV : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:81 (22:23, 14:20, 23:25, 19:13)
ECE Triglav: Hrovat 12 (1:2), Urbiha 7 (2:2), Praljak 8, Maček 18 (2:2), Eržen 5, Smrekar 13 (3:5), Čabrilo 6, Muratović 9 (3:3).
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 9 (4:5), Ž. Švigelj 2, Škorjanc 6 (2:2), Williams 16 (1:2), Čebular 22 (5:7), Cerkovnik 6, Atanacković 14 (0:2), Vasilić 6.
Košarkarji iz Podčetrtka so na gostovanju pri predzadnjih Kranjčanih na koncu prišli do dveh točk, toda zanju so se morali precej potruditi. Kljub vodstvu za skoraj deset točk so dovolili domačim, da so tekmo pripeljali v tesno končnico, nazadnje pa so vendarle z 81:78 zmagali gostje.
Terme Olimia je po izenačenem prvem delu, ki se je končal s točko naskoka za goste, v drugi in tretji četrtini prišla do prednosti približno desetih točk in z devetimi vstopila v zadnjo četrtino. A takrat se je naskok začel topiti, Triglav je v 35. minuti prišel le do 68:71, dve minuti pozneje pa je Jan Maček s trojko poskrbel za izenačenje na 73:73. V zadnjih dveh minutah so domači nasprotnike še dvakrat ujeli, niso pa zmogli preobrata. V končnici pa so bili bolj zbrani gostje, Milojko Vasilić je zadel za 80:78, po enem zadetem prostem metu Sandija Čebularja sedem sekund pred koncem pa domačim ni več uspelo priti do nove priložnosti za met.
Za Gorenjce je največ točk, 18, dosegel Maček, pri gostih je bil najučinkovitejši Čebular z 22, ki jim je oddal še deset skokov.
Kranjčani bodo naslednjo tekmo v 13. kolu igrali 8. januarja, ko bodo gostovali v Šenčurju, zasedbo iz Podčetrtka pa čaka še ena tekma v tem letu, 30. decembra bo na sporedu zaostala tekma 11. kola, ko bo v goste prišla Rogaška.