Liga Nova KBM: Termalci do prve zmage v 2. delu, zmaga Šentjurja v gosteh

19
2022

Ljubljana – V Ligi Nova KBM sta bili danes odigrani tekmi v ligi za prvaka in ligi za obstanek, zgodili pa sta se le 6 kilometrov narazen, kolikor je razdalja med Kranjem in Šenčurjem. Tekma v Kranju je pripadla Šentjurju, zasedba Term Olimia iz Podčetrtka pa je v tretjem poizkusu prišla do svoje prve zmage v drugem delu tekmovanja. Preostali dve tekmi 3. kola bosta odigrani 23. in 28. marca.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

LIGA ZA PRVAKA
3. kolo
Sobota, 19. marec

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 73:83 (16:24, 19:20, 21:13, 17:26)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 5 (1:1), Ožegović, Rojc 10 (1:1), Murić 6, R. Rizvić 16 (4:4), Tešić 3, Martinčič 25, Malovčič, Ahmedović 8, Ivković, Daneu, Bajazet.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad, Williams 10, Čebular 26 (2:9), Atanacković 14 (6:6), Vasilić 4, Muratović 20 (2:2), Cerkovnik 7 (5:6), Bizjak, F. Škorjanc, Švigelj, Kitak, G. Škorjanc.
V drugem delu prvenstva Lige Nova KBM še neporaženi Gorenjci so imeli v dvoboju z ekipo iz Podčetrtka priložnost, da se na vrhu prvenstvene razpredelnice izenačijo z Domžalčani. Na drugi strani pa je Terme Olimia lovila svojo prvo zmago v nadaljevanju in uspešnejši so bili gostje.

Uvod v tekmo je bil presenečenje, saj so gostje povedli kar z 9:0, kasneje pa je bil rezultat tudi 9:24 in nekoliko razglašena domača zasedba ni našla načina, da se približa razpoloženi četi iz Podčetrtka. Gorenjci so resda začeli zadevati, a ritma niso zdržali in tudi v tretji četrtini so še vedno zaostajali deset točk (39:49).

Zaključek tretjega dela pa je nakazal, da domači niso vrgli puške v koruzo. Ramo Rizvić je tik pred koncem tega dela Šenčurjane približal na 56:57 in ekipi sta v zadnji del krenili praktično poravnani.

A gostitelji na koncu niso uspeli preobrniti rezultata. Sredi zadnje četrtine je ekipa iz Podčetrtka, ki se je zanašala večinoma na prvo udarno peterko, spet povedla za deset točk (64:74) in ko je Nedžad Muratović temu dodal še en koš za dve točki, dvomov o zmagovalcu dvoboja ni bilo več.

V domači vrsti je tokrat izstopal Nejc Martinčič s 25 točkami in kar sedmimi zadetimi meti za tri točke. Pri gostih je Sandi Čebular dosegel 26 točk, Muratović jih je dodal 20.

Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur 29. marca čaka gostovanje v Ljubljani pri Nutrispoint Iliriji, Terme Olimia prihodnji petek odhaja na gostovanje v Novo mesto.

LIGA ZA OBSTANEK
3. kolo

ECE TRIGLAV : ŠENTJUR 67:94 (16:16, 13:19, 15:32, 23:27)
ECE Triglav:
Dornik 4, Urbiha 15 (5:6), Maček 8, Muratović 4 (2:2), Samojlović 11, Jugovac, Praljak 10, Škofic 7, Mesec, Karadžić 2, Čabrilo 7 (2:2), Podlipnik.
Šentjur: Brunčević 22 (2:3), Popović 6, Holmes 13 (3:4), Rikalo 12, Nemanič 2 (2:2), Gunzek, Tabak 2, Tomažič 13 (3:4), Držić 10 (4:4), Đapa 10 (2:2), Kocjančič 4, Kalan.
Kranjski košarkarji vse bolj tonejo proti drugorazrednem tekmovanju. V dvoboju z razpoloženim Šentjurjem, ki je dobil zadnjih pet medsebojnih obračunov, so zdržali en polčas, v tretji četrtini pa so gosti ustvarili veliko razliko in prednost brez težav obdržali.

Oba trenerja sta ob veliki razliki priložnost za igro ponudila vsem košarkarjem.

Pri Triglavu je bil s 14 koši najbolj razpoložen Lovro Urbiha, pri gostih pa je Tarik Brunčević dosegel 22 točk, Jonathan Alexander Holmes pa je 13 točkam dodal 14 skokov. Prav skok je bil element, v katerem je bila ekipa Šentjurja izrazito boljša, saj so ga gosti dobili s 46:30.

Že v sredo Triglav čaka domači obračun s Polzelo, nato pa drugega aprila gostovanje pri Zlatorogu, za katerim na lestvici zaostajajo za točko. Šentjur bo 2. aprila gostoval na Polzeli.