Liga Nova KBM: Štajerski dvoboj pripadel Šentjurju

26
2023

Ljubljana - Na Polzeli so domači Hopsi gostili košarkarje Šentjurja, ki so v 22. kolu Lige Nova KBM zabeležili 11. prvenstveno zmago. Čeprav so gostje ob polčasu vodili z devetimi točkami prednosti, so si zmago z 98:106 zagotovili v zadnji četrtini. Kar trije košarkarji s Polzele so presegli mejnik dvajsetih točk, in sicer Matic Grušovnik (28), Marko Vranjkovič (25) in Jure Pelko (21), a je bil najboljši strelec srečanja košarkar Šentjurja, Tavian Mc Kael Dunn-Martin je dosegel kar 32 točk (7 podaj).

22. kolo
Nedelja, 26. marec

HOPSI POLZELA : ŠENTJUR 98:106 (17:24, 29:31, 29:22, 23:29)

Hopsi Polzela: Pešak 5 (3:5), Besedić 5 (1:2), Glavan 4 (1:2), Vranjkovič 25 (4:6), Grušovnik 28 (3:3), Goltnik 6, Vasilić 4, Pelko 21 (9:10).
Šentjur: Craig 2, Dunn-Martin 32 (8:8), Tomažič 15 (3:6), Nemanič 5 (2:2), Rikalo 15, Zupan 19 (2:2), Glogovac 12 (1:2), Kellner 6.

Šentjur je vpisal enajsto zmago v Ligi Nova KBM, tretjo v tej sezoni proti Hopsom in četrto na zadnjih petih tekmah, s katero je naredil nov velik korak k uvrstitvi v četrtfinale, Hopsi (7-15) pa so doživeli peti poraz na zadnjih šestih tekmah, kar pomeni, da jih čaka ogorčen boj za obstanek v elitni družbi.

Polzelani so bili v zaostanku večji del tekme, v tretji četrtini so nekajkrat izenačili izid, v končnici pa niso uspeli zaustaviti zunanjega meta gostov, ki so zadeli 16 trojk, ter imeli v svojih vrstah dovolj razpoloženih košarkarjev.

Izstopal je prvi strelec Lige Nova KBM Tavian Dunn-Martin (povprečje 19,32 točke), ki je z 32 točkami postavil drugi najboljši dosežek po številu točk v tej sezoni. Rekord ima Jan Copot (Zlatorog) s 36 točkami.

Marko Rikalo je za Šentjur zadel pet trojk iz sedmih poskusov (15 točk), Tim Tomažič je ob 15 točkah ujel 12 odbitih žog, Nejc Zupan je imel 19 točk in 6 podaj ter najvišji statistični indeks pri gostih (27), 12 točk pa je dodal Stefan Glogovac.

Za Hopse je naveza Grušovnik - Pelko - Vranjkovič dosegla skupaj 74 točk. Matic Grušovnik je zbral 28 točk (met 12:16), Jure Pelko je vknjižil 21 točk in 11 podaj, Marko Vranjkovič pa je vpisal 25 točk (met 9:10) in devet podaj za indeks 32.

V naslednjem kolu 1. aprila bodo Hopsi gostovali pri Iliriji, Šentjur pa bo doma igral proti LTH Castings.