Liga Nova KBM: Shashkov in Daneu popeljala Ilirijo do zmage v Škofji Loki

15
apr.
2023

Ljubljana - Košarkarji Ilirije so v 24. kolu Lige Nova KBM slavili v Škofji Loki, domači LTH Castings so premagali z 80:95. Kot se je ob koncu srečanja izkazalo, so si Ljubljančani odločilno prednost priigrali v prvi četrtini, katero so dobili z 12:25. V gostujočem taboru sta bila v napadu najučinkovitejša Alexander Shashkov (26 točk, 11 skokov) in Žiga Daneu (25 točk, 5 skokov), v dresu LTH Castings pa je bil najbolj razpoložen Siniša Bilić, ki je dosegel 22 točk in zbral 5 skokov.

24. kolo
Sobota, 15. april

LTH CASTINGS : ILIRIJA 80:95 (12:25, 21:20, 29:27, 18:23)

LTH Castings: Čibej 11 (2:2), Jugovic 8 (3:5), Ristić 6 (2:2), Bilić 22 (4:4), Rodič 4, Frelih 5 (1:1), Milašinović 8, Greene 16 (2:2).
Ilirija: Arslanagić 8 (4:8), Orel 4 (2:2), Shashkov 26, Daneu 25 (1:1), Vončina 8, Kruzynski 5 (3:3), Gorbachov 6 (2:2), Klobučar 13 (2:2).

Ilirija je v Škofji Loki dosegla enajsto zmago in po nepopolnem kolu Lige Nova KBM napredovala na peto mesto, medtem ko LTH Castings z razmerjem zmag in porazov 7-17 ostaja na osmem mestu.

Preostale tekme 24. kola bodo na sporedu med 16. in 19. aprilom, pari so GGD Šenčur - Rogaška, Zlatorog Laško - Hopsi Polzela, Helios Suns - Terme Olimia Podčetrtek in Krka - Šentjur.

Šiškarji so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme. V tem obdobju so v vseh prvinah igre povsem zasenčili Gorenjce in si po trojki Alexandra Shashkova v 17. minuti priigrali 21 točk prednosti (44:23).

Izbranci gostujočega trenerja Stipeta Modrića so tudi v nadaljevanju držali vajeti igre v svojih rokah. Gostitelji so se jim nekajkrat približali na sedem točk zaostanka (62:69, 71:78, 76:83), zmage Ljubljančanov pa niso ogrozili.

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Shashkov s 26 točkami in enajstimi skoki, medtem ko je Žiga Daneu prispeval 25 točk. V domači ekipi je Siniša Bilić dosegel 22, Javon John Greene pa 16 točk.