Liga Nova KBM: Šesta zaporedna domača zmaga Gorenjske gradbene družbe Šenčur

16
apr.
2023

Ljubljana - Na Gorenjskem je v 24. kolu Lige Nova KBM gostovala Rogaška, domači košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur pa so slavili 15. prvenstveno zmago. Ob polčasu so domačini vodili z 22 točkami prednosti, katero so v drugem polčasu uspešno zadržali, končni rezultat je bil 92:73. Najboljši strelec srečanja je bil košarkar Rogaške Urban Durnik (25 točk, 5 skokov), v domači ekipi je 15 točk prispeval Emir Ahmedović (8 skokov).

24. kolo
Nedelja, 16. april

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 92:73 (28:14, 28:24, 20:17, 16:18)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 8, Ožegovič 9, Rojc 6 (2:2), Murić 11 (0:2), Rudovič 3 (3:3), Walford 12, Ahmedović 15 (3:3), Tešič 13, Martinčič 9, Hrstić, Varagić, Barić 6 (1:2).
Rogaška: Jean-Baptiste 6, Durnik 25 (6:7), Močnik 2, Tabak 7 (1:2), Špan 17 (6:12), Miličević 3, Sivka 13 (4:4), Kavkler, Colnarič.

Košarkarji GGD Šenčurja so v prvenstvu letos že dvakrat ugnali Rogaško in bili favoriti tudi na današnjem obračunu.

To so Gorenjci potrdili tudi na parketu. Hitro so ušli na 8:2, nato že v prvem delu tudi na 21:10 in tretjino dobili z 28:14. Že v uvodu drugega dela je razlika narasla na +20, priložnost za igro so nato dobili prav vsi domači košarkarji.

Gostje so se v zadnjem delu sicer še enkrat prebudili in v 36. minuti nepričakovano prišli do zaostanka 80:71, za preobrat pa jim je zmanjkalo moči. Šenčurjani so s serijo 8:0 stvari postavili na svoje mesto. Tekmo je odločal predvsem skok, ki so ga gostitelji dobili kar z 42:22.

Pri GGD Šenčurju je bil s 15 točkami najbolj učinkovit Emir Ahmedović, a je bila minutaža med igralci zelo porazdeljena. Na nasprotni strani je 25 točk dosegel Urban Durnik.

V naslednjem kolu Lige Nova KBM bo Šenčur šele 24. aprila gostoval v Podčetrtku, Rogaško pa dan prej čaka domača tekma z Zlatorog Laškim.